Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. GKM wypuścił wygraną z rąk na własne życzenie. Motor Lublin wrócił z dalekiej podróży [RELACJA]

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz prowadził przez znaczną część meczu z Motorem Lublin, by finalnie zremisować 45:45. Kluczowa dla losów spotkania okazała się taśma Nickiego Pedersena w samej końcówce. Na Hallera może panować poczucie niedosytu.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Nicki Pedersen i Przemysław Pawlicki WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Nicki Pedersen i Przemysław Pawlicki
Przed meczem z Motorem Lublin kierownictwo ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz dokonało terapii szokowej na swoich zawodnikach. Od składu odstawieni zostali Krzysztof Kasprzak i Norbert Krakowiak, a swoje szanse otrzymali Paweł Miesiąc i Roman Lachbaum. - Kasprzak ma duże problemy sprzętowe. Tyle razy, co się chłopakowi w tym roku zatarły silniki, to szacunek dla niego - tłumaczył jeszcze przed meczem w Eleven Sports trener Janusz Ślączka.

Kasprzak był jednak w parku maszyn i wspierał kolegów mentalnie. Początek meczu mógł wskazywać na to, że doświadczony zawodnik nie pobędzie długo poza składem. Zastępujący go Miesiąc przywiózł bowiem zero na otwarcie, a goście po pierwszej serii startów objęli prowadzenie 14:10.

Jednak już na początku spotkania nie zabrakło kontrowersji. Gonitwę numer trzy rozgrywano na raty - za pierwszym razem sędzia Artur Kuśmierz przerwał rywalizację z powodu skradzionego startu Krzysztofa Buczkowskiego. Zrobił to jednak w momencie, gdy gospodarze prowadzili 5:1, więc arbiter mógł upomnieć zawodnika gości po przejechaniu czterech okrążeń.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Dryła opowiada o zdrowiu i powrocie do komentowania meczów

W kolejnym podejściu do wyścigu trzeciego niegroźny upadek na wejściu w łuk zanotował Kenneth Bjerre, który znajdował się na końcu stawki. Duńczyk nie został jednak wykluczony, a w powtórce było już "tylko" 4:2 dla gospodarzy. - Nie jestem sędzią, nie będę oceniać tej decyzji - mówił później Bjerre.

Lublinianie świetnie weszli w mecz, ale im dalej w las, tym więcej drzew. Gospodarze wyraźnie zareagowali na to, co wydarzyło się w pierwszych gonitwach i wyciągnęli słuszne wnioski. Wysoką formę z ostatnich tygodni potwierdzał Nicki Pedersen, który w końcu miał oparcie w kolegach. Prędkością imponował też Bjerre, którego punktów wyraźnie brakowało ZOOleszcz DPV Logistic GKM-owi w poprzednich meczach. Przebudził się również Miesiąc.

Po drugiej serii startów gospodarze prowadzili już 22:20, ale znów nie zabrakło kontrowersji. Wszystko za sprawą wykluczenia Grigorija Łaguty w szóstej gonitwie. Rosjanin lekko trącił Mateusza Bartkowiaka w pierwszym łuku w walce o trzecią pozycję, co dla juniora gospodarzy zakończyło się upadkiem.

Grudziądzanie w kolejnych wyścigach nie byli w stanie zbudować sobie wyraźnej przewagi nad gośćmi z Lublina. W końcowej fazie zawodów zawodnicy ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u sami podali tlen "Koziołkom". Najpierw w dziesiątym biegu w taśmę wjechał Miesiąc, a w trzynastej gonitwie to samo zrobił Pedersen. Brak Duńczyka w obsadzie tego wyścigu miał kluczowe znaczenie dla losów spotkania. Zwycięstwo gości 5:1 sprawiło, że przed biegami nominowanymi mieliśmy remis 39:39.

Jako że w obu gonitwach nominowanych mieliśmy remisy, to ostatecznie mecz w Grudziądzu zakończył się podziałem punktów 45:45. Jednak z perspektywy gospodarzy, którzy przez znaczną część spotkania posiadali przewagę nad lublinianami, ten wynik brzmi niczym porażka. Zwłaszcza w kontekście walki o utrzymanie w PGE Ekstralidze.

Punktacja:

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - 45 pkt.
9. Przemysław Pawlicki - 10 (2,2,3,1,2)
10. Roman Lachbaum - 1 (1,-,-,-)
11. Paweł Miesiąc - 5+2 (0,2*,t,2,1*)
12. Kenneth Bjerre - 12 (1,3,3,3,2)
13. Nicki Pedersen - 10 (3,3,3,t,1)
14. Denis Zieliński - 0 (0,0,0)
15. Mateusz Bartkowiak - 5+1 (3,1,0,1*,0)
16. Norbert Krakowiak - 2+1 (1*,0,1)

Motor Lublin - 45 pkt.
1. Grigorij Łaguta - 10 (3,w,2,2,3)
2. Krzysztof Buczkowski - 8+1 (2,2,1*,3,u)
3. Jarosław Hampel - 7 (1,1,2,3,0)
4. Mark Karion - NS (-,-,-,-)
5. Mikkel Michelsen - 10+1 (0,3,2,2*,3)
6. Wiktor Lampart - 5+2 (2,2*,1*)
7. Mateusz Cierniak - 1+1 (1*,0,0)
8. Dominik Kubera - 4+1 (3,0,1*,0)

Bieg po biegu:
1. (67,27) Łaguta, Pawlicki, Hampel, Miesiąc - 2:4 - (2:4)
2. (67,35) Bartkowiak, Lampart, Cierniak, Zieliński - 3:3 - (5:7)
3. (66,55) Pedersen, Buczkowski, Bjerre, Michelsen - 4:2 - (9:9)
4. (67,19) Kubera, Lampart, Lachbaum, Zieliński - 1:5 - (10:14)
5. (67,40) Bjerre, Miesiąc, Hampel, Kubera - 5:1 - (15:15)
6. (67,41) Pedersen, Buczkowski, Bartkowiak, Łaguta (w/su) - 4:2 - (19:17)
7. (66,75) Michelsen, Pawlicki, Krakowiak, Cierniak - 3:3 - (22:20)
8. (67,45) Pedersen, Hampel, Kubera, Zieliński - 3:3 - (25:23)
9. (67,27) Pawlicki, Łaguta, Buczkowski, Krakowiak - 3:3 - (28:26)
10. (67,05) Bjerre, Michelsen, Lampart, Bartkowiak - 3:3 - (31:29)
11. (67,36) Bjerre, Łaguta, Pawlicki, Kubera - 4:2 - (35:31)
12. (67,93) Buczkowski, Miesiąc, Bartkowiak, Cierniak - 3:3 - (38:34)
13. (67,68) Hampel, Michelsen, Krakowiak, Bartkowiak - 1:5 - (39:39)
14. (68,93) Łaguta, Pawlicki, Miesiąc, Hampel - 3:3 - (42:42)
15. (71,05) Michelsen, Bjerre, Pedersen, Buczkowski (u4) - 3:3 - (45:45)

Sędzia: Artur Kuśmierz

Czytaj także:
Ostatni dzwonek dla Eltrox Włókniarza Częstochowa
Nieudane transfery Włókniarza?

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy jesteś zaskoczony wynikiem meczu w Grudziądzu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (103)
  • bartollo Zgłoś komentarz
    @KSFZ: Teraz zrozumiałem twoje wpisy przed sezonem - "Pacanowo 1 liga". 1 liga to Pacanowo i tam się właśnie wybierasz ze swoim klubem :)
    • marcco Zgłoś komentarz
      Panie Kuczera co pan piszesz odstawiony Krakowiak przecież jechał co ty zadżumiony !!
      • AveMotor Zgłoś komentarz
        Nie wypowiadałem się przed meczem w trakcie meczu i po meczu.Jednak moje info się sprawdziły że jest założona spółdzielnia.Gdyby człowiek miał tą odwagę to by dziś był taniec z
        Czytaj całość
        sianem w ręku.
        • erik stelmacher Zgłoś komentarz
          @gorzowianin z Mazowsza: przeginasz...,sędziowie są uczuleni na łagutę-ciągle go wykluczają,zniechęcają do jazdy,obejrzyj jeszcze raz moment przed kontaktem-bartkowiak wyraźnie pochyla
          Czytaj całość
          się w stronę łaguty przewidując co się wydarzy-ułatwia kontakt by mieć alibi...,zwykła sytuacja torowa-10-30 lat temu nikt nie widziałby faulu-walka o pozycję-teraz łaguta musi walczyć o pozycję mając 1,5metra dystansu,bo ciągle kładą się w jego kierunku i tylko czekają na ruch sędziego...,ile razy to samo można pisać-wieczna dyskusja o neymarowaniu i szukaniu kontaktu na siłę...,poza tym w meczu gorzowa z kimkolwiek widziałbyś to już inaczej-gdyby jechał nie łaguta...
          • erik stelmacher Zgłoś komentarz
            są dwie strony medalu,adwokaci gkm piszą o taśmie nickiego i innych dla nich fatalnych sytuacjach torowych-bez nich by wygrali...,jakoś mało jest natomiast refleksji,że motor też kilka
            Czytaj całość
            razy stracił pewne punkty-wątpliwe wykluczenie łaguty(gdyby bartkowiak go tak delikatnie dotknął w 1 łuku raczej sędzia by to zostawił,a łaguta dalej by walczył bez wywrotki)-zauważyłem,że senior nie może tego robić juniorowi,a odwrotnie proszę bardzo-stary wyjadacz ma nie narzekać i nie neymarować,...poza tym dobrze wykorzystany atut własnego toru-żal było oglądać jak hampel tracił 2 miejsce i spadał na koniec stawki,albo ledwo dojechał na dobrej pozycji asekurowany przez szybkiego michelsena-widać było,że ma wolny,niedopasowany motor-to samo działo się z kuberą,..cierniak dziwne błędy z kolei-prawdop.tutaj też niedopasowanie sprzętu i błędy na trasie z powodu trudnej geometrii toru w grudziądzu...motor to przegrał właśnie niedopasowaniem,utratą pozycji na trasie,brakiem dobrych startów-tutaj sędzia też swoje zrobił-trzymał ich i prowokował do wjazdu w taśmę(w ogóle słaby mecz sędziego-przedłużanie startów,wątpliwe wykluczenie łaguty,dziwne przerywanie biegów gdy niemal kończyli 1 okrążenie itd)...,ogolnie obie strony straciły po kilka pkt na tych sytuacjach...podsumowują remis sprawiedliwy....brawo za walkę do końca...i nie ma co bzdurzyć o powrotach z dalekiej podróży i wieszczyć,że ten motor jednak cienki jak to zwłaszcza pieją kibice z lubuskiego-założę się że ZG kibicowało motorowi,ale nikt się do tego nie przyzna i nie pogratuluje bo w ZG bo to hańba dla tych ludzi by kibicować jakiemuś klubowi z matołkowa,czy innego pacanowa...,pozdrowienia dla grudziądza,niech się boją,wasza drużyna wreszcie walczy i jest nadzieja,a ZG ma się czego obawiać,u nich nie widać takiego ducha,dalej się u nich wszystko rozłazi...
            • mickmick Zgłoś komentarz
              KUCZERA to jest jednak idiota jakich malo......Od składu odstawieni zostali Krzysztof Kasprzak i Norbert Krakowiak........Jesli Krakowiak zostal odstawiony od skladu to dlaczego nie
              Czytaj całość
              piszesz.....Kuczerbiasty, ze Kubera lub Lambert sa odstawiani od skladu przed kazdym meczem ????!!!!!!
              • Bartosz1980000 Zgłoś komentarz
                Co to byl za mecz! Brawo GKM, milo sie oglądalo taką jazde, a Bjerre jaka zmiana- oby tak dalej. Remis ktory powinien byc wygrana, ale i tak jest dobrze.
                • doc holliday Zgłoś komentarz
                  Obstawiałem u Przemka 46:44, szkoda taśmy ! Gdzie jest łamaga z BK...niejaki Cierniak? Gdzie jest wielki Jarosław...robiony jak dziecko na ostatnim łuku? Gdzie jest wielki MOTOR......?
                  • ubkiler129 Zgłoś komentarz
                    Prawda po meczu jest tak ,że Motor pojechał nieco słabszy mecz,szczególnie juniorzy i Kubera a GKM wspiął sie na wyżyny swoich możliwosciw tym sezonie.Lublin wcale nie jest słaby- w
                    Czytaj całość
                    optymalnej formie ,Lublin zwyciężyłby bez problemu.
                    • gorzowianin z Mazowsza Zgłoś komentarz
                      I jeszcze jedno, "Brawo GKM", jest dobrze, a mogło być jeszcze lepiej.
                      • el tuco Zgłoś komentarz
                        Ach ta taśma Dzikowskiego. Dramaturgia dobra w tym meczu. Jeszcze ten deszcz na koniec.
                        • gorzowianin z Mazowsza Zgłoś komentarz
                          Oglądając mecz tak się zastanawiałem. Gdzie ten "wielki, celowo z małej litery, Motor". Gdzie ci słynni juniorzy których pokonuje Mateusz Bartkowiak. Ponadto sprawdza się co
                          Czytaj całość
                          pisałem na początku sezonu, że na obcych torach Dominik Kubera to zawodnik na 4-5 punktów.
                          • dalavega Zgłoś komentarz
                            Motorynka już jest słaba a z każdą kolejką będzie puchła żeby na końcu być jak Wilkołek i zostanie z zasłużonym 4 miejscem!
                            Zobacz więcej komentarzy (43)
                            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
                            ×
                            Sport na ×