Żużel. W Gdańsku wystartują nowe europejskie rozgrywki. Polacy powalczą o mistrzostwo Europy [ZAPOWIEDŹ]

W sobotę na torze w Gdańsku odbędą się pierwsze w historii Mistrzostwa Europy Par Juniorów do lat 19. Faworytami zawodów będą reprezentanci Polski.

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Mateusz Cierniak WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Mateusz Cierniak
Do tej pory zawodnicy do lat dziewiętnastu mogli ścigać się w Pucharze Europy Par, który rozgrywany był od 2018 roku kolejno: na Słowacji, w Czechach i Niemczech.

Pierwszą edycję wygrali Polacy w składzie: Jakub Miśkowiak, Wiktor Trofimow jr i Szymon Szlauderbach. W kolejnych latach Biało-Czerwoni musieli jednak uznawać wyższość rywali. I tak w 2019 roku medal złoty zdobyli Duńczycy, a w 2020 reprezentacja Czech.

W sobotnie popołudnie polscy żużlowcy będą jednak faworytami. Rafał Dobrucki powołał na te zawody młodzieżowców występujących w PGE Ekstralidze. Liderem polskiej kadry ma być Mateusz Cierniak, ale może on liczyć na wsparcie Bartłomieja Kowalskiego i Michała Curzytka.

Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Smektała, Pawlicki i Jabłoński gośćmi Musiała
Turniejowi w Gdańsku mogą się przyglądać menedżerowie polskich drużyn. Spośród awizowanych zawodników regularnie w naszej lidze, oprócz Polaków, startują tylko reprezentanci Łotwy (wszyscy trzej w Lokomotivie Daugavpils) oraz Niemiec Norick Bloedorn (Landshut Devils).

Lista startowa:

Łotwa
1. Ernests Matjuszonok
2. Francis Gusts
15. Ricards Ansviesulis

Czechy
3. Petr Chlupac
4. Daniel Klima
16. Pavel Kuchar

Polska
5. Mateusz Cierniak
6. Bartłomiej Kowalski
17. Michał Curzytek

Szwecja
7. Philip Hellstroem-Baengs
8. Noel Wahlqvist
18. Casper Henriksson

Dania
9. Jesper Knudsen
10. Esben Hjerrild
19. Emil Breum Ankersen

Wielka Brytania
11. Drew Kemp
12. Anders Rowe
19. Daniel Gilkes

Niemcy
13. Ben Ernst
14. Norick Bloedorn

Początek zawodów: godz. 15:00

Informacje dla kibiców - wstęp na trybuny będzie się odbywał na podstawie programu zawodów w cenie 10 zł, który zostanie dystrybuowany na stoiskach stacjonarnych w okolicach stadionu. Dzieci i młodzież do 15. roku życia oraz osoby niepełnosprawne - wstęp bezpłatny. Impreza odbędzie się zgodnie z obowiązującym regulaminem sanitarnym.

Otwarte zostaną dwie bramy - od strony ulicy Długie Ogrody oraz od ulicy Sadowej, przy stacji benzynowej. Wejście na stadion będzie odbywało się bramą numer 6. Dla kibiców udostępniona zostanie trybuna główna i trybuna numer 2.

Zobacz także:
Czary Janusza Ślączki nic nie dały
Prezes Stali ostro o decyzji BSI

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Kto wygra ME w Gdańsku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×