KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Wolfe - PSŻ. Zbyt dużo dziur w drużynie z Niemiec. Kevin Woelbert potwierdził klasę [NOTY]

Oceniamy zawodników po meczu, w którym drużyna Wolfe Wittstock przegrała na swoim torze ze SpecHouse PSŻ-em Poznań 41:49. Po stronie gospodarzy liderem był Lukas Baumann. W ekipie gości komplet punktów zdobył Kevin Woelbert.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Lukas Baumann WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Lukas Baumann
Oceny dla zawodników Wolfe Wittstock:

Max Dilger 4-. Nie był to słaby występ, jednak o fenomenalnym też nie może być mowy. Zdobył 8 punktów i bonus, ale niczym się nie  wyróżnił.

Josef Franc 1+. Doświadczony zawodnik nie będzie udanie wspominał debiutu w nowych barwach. Wystąpił w trzech biegach, w których pokonał jedynie młodzieżowców gości. Nie zdziwimy się, jeśli po tym spotkaniu straci miejsce w składzie.

Steven Mauer 1+. Co prawda zdobył więcej punktów niż Josef Franc, ale przyznajemy mu taką samą ocenę, jak doświadczonemu Czechowi. Powód? Syn prezesa klubu w całych zawodach pokonał tylko jednego rywala - Kacpra Kłosoka. Jakby tego było mało, w 14. biegu zawodów zanotował upadek na pierwszym miejscu i spowodował karambol, po którym musiał udać się do szpitala.

ZOBACZ WIDEO Oto kandydat do jazdy w finale! Jabłoński mówi o nim w samych superlatywach, a innym każe brać przykład

Sandro Wasserman 4-. Można powiedzieć, że zawodnik startujący na pozycji zawodnika do 24. roku życia wykonał plan minimum. Pojechał nawet w ostatnim wyścigu zawodów, jednak przyjechał w nim na końcu stawki.

Matic Ivacic 2. Nie po to szefostwo Wolfe Wittstock kontraktowało go na chwilę przed tym spotkaniem, by ten zdobywał w meczu raptem trzy "oczka". Sprawił ogromny zawodów działaczom i kibicom swojego nowego klubu.

Lukas Baumann 5. Zdecydowanie najlepszy zawodnik po stronie gospodarzy. Wydaje się, że powinien być w tym sezonie jednym z lepszych juniorów na zapleczu eWinner 1. Ligi.

Erik Bachhuber 3. Był to dla niego debiut w polskiej lidze. Zrobił to, co do niego należało, ponieważ wygrał bieg juniorski. Potem już nie pokonał żadnego rywala, jednak pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Oceny dla zawodników SpecHouse PSŻ-u Poznań:

Robert Chmiel 5-. Po słabszych pierwszych spotkaniach teraz przyszła kolej na zdecydowanie lepsze. Co prawda nie ustrzegł się błędów, jednak jego zdobycz punktowa (10+2) znacznie przyczyniła się do tego, że to PSŻ odniósł w tym meczu zwycięstwo.

Rafał Karczmarz 5. Zastąpił kontuzjowanego Matiasa Nielsena i wypadł bardzo dobrze. Zaliczył "zerówkę" w pierwszym wyścigu, jednak potem odnalazł odpowiednie ustawienia na ten niezwykle długi tor i wygrał wszystkie kolejne biegi.

Jonas Seifert-Salk 4. Dorobek punktowy wrażenia nie robi (7+2), ale były to bardzo ważne punkty w kontekście końcowego wyniku. Duńczyk może być ze swojego występu zadowolony.

Lars Skupień 3. Bardzo pechowy występ niespełna 24-letniego zawodnika. W swoim trzecim starcie wskutek defektu zanotował upadek na prowadzeniu. Problemy ze sprzętem odebrały mu też przynajmniej jeden punkt w czwartej serii startów. Wychowanek klubu z Rybnika ma czego żałować.

Kevin Woelbert 6. Klasa sama w sobie. Najlepszy zawodnik tego spotkania. Niemiec nie wygrywał startów, jednak na dystansie przedzierał się przed swoich rywali. Ręce samy składały się do oklasków, gdy oglądało się jego akcje.

Kacper Kłosok 1. Punkt zdobyty z urzędu w biegu młodzieżowym. W kolejnych biegach nie zapunktował.

Szymon Szwacher 1. Nie ukończył w tym spotkaniu ani jednego biegu. Ocena zatem nie mogła być inna.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czy zwycięstwo PSŻ-u jest niespodzianką?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • P0ZNANIAK Zgłoś komentarz
  Od niepamiętnych czasów zgadzam się - poza Larsem którego występu nie oceniam, gdyż po dwóch startach dopadły go problemy - z autorem artykułu odnośnie not dla naszych zawodników.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×