KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Devils - Wolfe. Dwa komplety u gospodarzy i wyjątkowy wyczyn Buscha [NOTY]

Trans MF Landshut Devils rozgromiło Wolfe Wittstock 59:30. W ekipie gospodarzy czterech zawodników miało szanse na komplety punktów, ostatecznie dokonali tego dwaj Niemcy, a w 5 biegach z Tobiasem Buschem było łącznie 25:5.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Tobias Busch WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Tobias Busch
Noty dla zawodników Trans MF Landshut Devils:

Kai Huckenbeck 5+. Lider zespołu z Bawarii aspirujący do statusu najlepszego obecnie niemieckiego żużlowca jechał w Landshut bardzo dobrze. Był skuteczny już na starcie i potrafił bardzo szybko "załatwić temat". Huckenbeck jechał na pewny komplet punktów, przegrał dopiero w ostatnim wyścigu z Maksem Dilgerem.

Michael Haertel 6. Cóż chcieć więcej? Zawodnik o statusie U-24 przywiózł dla Diabłów komplet punktów. Do tego cztery razy w wyścigach z jego udziałem jego zespół wygrywał 5:1.

Tobias Busch 6. Doświadczony Niemiec zaskoczył w meczu z Wolfe swoją pewną jazdą. Potrafił jeszcze przebić występ Haertela. Pięć biegów z jego udziałem, to wynik 25:5 dla jego drużyny. Potrafił bardzo dobrze asekurować rywali na trudnym torze w Bawarii.

Dimitri Berge 5. Francuz był niezwykle pewny na torze i jechał na komplet punktów. Dopiero w ostatnim wyścigu, gdy wszystko było już jasne pojechał słabiej i dał się minąć dwóm rywalom.

Martin Smolinski 4+. Wiele klubów życzyłoby sobie zawodnika, który w czterech biegach zdobywa 9 punktów i bonus. Smolinski był jednak najsłabszym z seniorów Diabłów, dwukrotnie przegrał z Maticiem Ivaciciem. Mimo wszystko na pewno był to pozytywny występ w jego wykonaniu.

Mario Niedermeier 1. Zdecydowanie najsłabszy zawodnik spotkania. Miał olbrzymie problemy z płynną jazdą na torze, a nawet ze złożeniem się w łuk. Dwukrotnie stwarzał przez to niebezpieczne sytuacje na torze, powodując upadki rywala.

Norick Bloedorn 2+. Miał sporego pecha, gdyż w biegu młodzieżowców popełnił błąd i upadł na tor, przez co jego rywale wygrali 5:0. Obudził się na swój ostatni wyścig, który wygrał podwójnie.

ZOBACZ WIDEO Tej ligi nawet nie warto porównywać z PGE Ekstraligą! "To kwestia systemu"
Noty dla zawodników Wolfe Wittstock:

Max Dilger 3-. Od początku spisywał się słabo i miał spore problemy z rywalami. Ze względu na bardzo słabą jazdę jego kolegów z zespołu, 4 punkty wystarczyły do tego, by wystąpił w 15. biegu, który nieoczekiwanie wygrał, pozbawiając dwóch rywali kompletów punktów.

Matic Ivacic 4-. Najjaśniejszy punkt Wolfe, który wygrał szósty i ósmy bieg przełamując doskonałą serię Devils. Ivacic nie potrafił jednak złapać regularności, trzy razy w jego biegach drużyna z Wittstocku przegrywała podwójnie.

Steven Mauer brak oceny. Popełnił błąd w 1. biegu i był niezdolny do dalszej jazdy. Niezależnie od stylu, przejechanie 3/4 okrążenia to za mało, by go oceniać.

Sandro Wasserman 2. Co prawda zdobył 5 punktów, jednak w swoich wyścigach nikogo z rywali nie przywiózł za swoimi plecami, dwukrotnie przywoził punkty ze względu na wykluczenia Niedermeiera.

Erik Riss 1. Liczono na to, że Niemiec pokaże się z dobrej strony w starciu z Trans MF Landshut Devils. Ten jednak nie pokonał ani jednego rywala. Do tego po upadku w 14. biegu doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu jazdę w powtórce.

Lukas Baumann 2. Na początku wyglądało to optymistycznie, w dobrym stylu prowadził z Bloedornem w biegu, który jego zespół wygrał 5:0. Później jednak był tłem dla rywali.

Ben Ernst 2-. Wyglądało to podobnie jak u Baumanna. Ernst po optymistycznym biegu młodzieżowców miał problemy z płynną jazda na torze w Landshut.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czytaj także:
Motor wykonał plan minimum
Znów były kontrowersyjne decyzje

Czy Wolfe Wittstock powinno w przyszłym sezonie też być dopuszczone do ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×