Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Devils - PSŻ. Liderzy niemieckiego zespołu pokazali klasę. Skorpiony zagubione [NOTY]

Trans MS Landshut Devils na własnym torze zdecydowanie pokonał SpecHouse PSŻ Poznań (58:32). W niemieckiej ekipie w końcu wszyscy liderzy pojechali na miarę oczekiwań. Natomiast w drużynie gości ciężko wskazać zdecydowane plusy.

Artur Babicz
Artur Babicz
Dimitri Berge w barwach klubu z Landshut WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Dimitri Berge w barwach klubu z Landshut
Noty dla zawodników Trans MF Landshut Devils:

Kai Huckenbeck 5+. Kolejny bardzo dobry występ niemieckiego zawodnika. Znów udowodnił, że na poziomie 2. Ligi Żużlowej należy do ścisłej czołówki. Jedyne punkty stracił w starciu z najlepszym Skorpionem - Kevien Woelbertem.

Michael Haertel 3. To mógł być zdecydowanie lepszy mecz w jego wykonaniu. W dwóch biegach nie miał żadnych problemów z pokonaniem rywali, aby w kolejnych dwóch w głupi sposób tracić punkty.

Tobias Busch 2+. Najsłabszy z formacji seniorskiej Trans MF Landshut Devils. Można nawet powiedzieć, że to w dużej mierze na nim goście robili punkty drużynowe. To już kolejny słaby występ tego żużlowca w obecnym sezonie.

ZOBACZ WIDEO Dużo chce, łaknie wiedzy i stać go na wielki wynik. Potrzeba regularności

Martin Smolinski 5+. Doświadczony Niemiec wraca do formy? Ostatnio dobrze spisywał się poza granicami Polski. Teraz udowodnił swoją siłę na poziomie 2. LŻ. Jeżeli będzie pokazywał się z tej strony w innych spotkaniach, to Trans MF Landshut Devils nie powinno mieć problemów z awansem do fazy play-off.

Dimitri Berge 5+. Podobnie jak w przypadku Smolińskiego i Huckenbecka, Berge udowodnił, że jest liderem swojej ekipy. To jednak nie jest żadne zaskoczenie, ponieważ to już kolejny dobry jego start w tych rozgrywkach.

Marius Hillebrand 2+. Można powiedzieć, że zrobił swoje. W biegu juniorskim objechał dwójkę rywali. Potem już nie zrobił punktów, ale mówiąc szczerze trudno było tego oczekiwać od tego zawodnika.

Norick Bloedorn 4. Po raz kolejny udowodnił, że nie bez przyczyny mówi się o nim jak o największym talencie w historii niemieckiego speedwaya. Gdyby nie jedna wpadka to o jego występie moglibyśmy mówić wyłącznie w samych superlatywach.

Noty dla zawodników SpecHouse PSŻ Poznań:

Rafał Karczmarz 2. Wielki zawód w jego wykonaniu. Rafał Karczmarz po raz kolejny pokazał, że nie ma stabilnej formy. Gość z Gorzowa przyzwyczaił kibiców, że potrafi wygrywać wyścigi, w sobotę jednak był bardzo daleki od tej dyspozycji. Z pewnością od tego zawodnika można była oczekiwać znacznie więcej.

Jonas Seifert-Salk 2. Duńczyk kontynuuje swoją serię meczów w kratkę. Ostatnie zaliczył bardzo dobre, w sobotę natomiast był w cieniu rywali. Przed sezonem oczekiwania wobec Seiferta-Salka były z pewnością nieco większe.

Lars Skupień 2. Kolejny mecz, w którym Skupień w tabeli wyników wygląda znacznie gorzej niż prezentuje się na torze. Jako jedyny poza Kevinem Woelbertem był w stanie wygrać bieg dla Skorpionów, ale poza tym notował występy bezbarwne czy też zanotował kolejną już w sezonie "literkę".

Robert Chmiel 2+. Wszyscy mieli nadzieję, że po doskonałym meczu z Lokomotivem Daugavpils w końcu się przełamie. Jednak nic bardziej mylnego. Co prawda był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole, ale w tym przypadku to nic nie znaczy.

Kevin Woelbert 4. Niemiec punktowo wypadł zdecydowanie najlepiej. Zdobył ich niemal dwa razy więcej niż drugi zawodnik. Do tego dwukrotnie potrafił wygrywać biegi, jednak mimo wszystko to nie było najlepsze spotkanie w jego wykonaniu. Kreowany jest na lidera z prawdziwego zdarzenia, dlatego powinien stawiać więcej oporu rywalom.

Jan Rachubik 1+. Zdobył dwa punkty, ale nie pokonał żadnego z rywali. Zresztą to już kolejny taki występ w sezonie kiedy to nie jest wsparciem dla SpecHouse PSŻ-u. Plusik jedynie za to, że te punkty "dowiózł" do mety.

Kacper Kłosok 1. Podobnie jak wyżej, nie pokonał żadnego z rywali. Nawet nie był tego blisko.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Zobacz także: Oskar Paluch znów zachwycił
Zobacz także: Jabłoński zakończy karierę?

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • P0ZNANIAK Zgłoś komentarz
  Moje noty są następujące: Kevin - 5, Robert - 3, Rafał, Jonas i Lars - 2, młodzieżowcy - 1
  • P0ZNANIAK Zgłoś komentarz
   Moje noty są następujące: Kevin - 5, Robert - 3, Rafał, Jonas i Lars - 2, młodzieżowcy - 1
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×