Żużel. Devils - Lokomotiv. Fatalna pomyłka Łotyszy, spóźnialski Jonasson i przespana druga część zawodów [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Romulad Rubenis / Na zdjęciu: Tomas Jonasson
WP SportoweFakty / Romulad Rubenis / Na zdjęciu: Tomas Jonasson
zdjęcie autora artykułu

Oceniamy zawodników po meczu, w którym drużyna Trans MF Landshut Devils wygrała z Optibet Lokomotivem Daugavpils 51:38. Po stronie gospodarzy najwięcej punktów zdobyli Kai Huckenbeck i Dimitri Berge. W ekipie gości liderem był Oleg Michaiłow.

[b]

Noty dla zawodników Optibet Lokomotivu Daugavpils:[/b]

Jewgienij Kostygow 2. Zaliczył dobre wejście w mecz, jednak później było już tylko gorzej. W swoich trzech ostatnich startach nie pokonał żadnego rywala.

Ricards Ansviesulis 2. Ocena taka sama jak w przypadku Kostygowa, bo należy pamiętać, że mamy do czynienia wciąż z młodym zawodnikiem, bo 19-letnim. W piątkowych zawodach zabłysnął w 6. biegu, w którym dowiózł do mety podwójne zwycięstwo.

Tomas H. Jonasson 1+. Ciężki występ do oceny. Najpierw spóźnił się na stadion (dotarł dopiero na swój trzeci bieg), następnie pokonał tylko juniora gospodarzy, by następnie zostać wykluczonym za to, że razem z kolegą z drużyny ustawili się na złych polach startowych.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Protasiewicz, Lindgren i Mazur gośćmi Musiała

Daniił Kołodinski 2-. Biorąc pod uwagę to, że jest to dla niego ostatni sezon w roli juniora, trzeba wymagać chyba od niego trochę więcej. Przywiózł co prawda w 4. biegu za swoimi plecami parę gości, ale w kolejnych startach nie zdołał już pokonać ani jednego rywala.

Oleg Michaiłow 4. Zdobywca największej ilości punktów po stronie Łotyszy, choć i on nie ustrzegł się wpadek. W dwóch pierwszych biegach był niepokonany, potem trochę przygasł. Do niego jednak nie można mieć większych pretensji.

Francis Gusts 4. Potrafił wygrać z Martinem Smolinskim, ale też i przegrać z Tobiasem Buschem. Lepsze biegi przeplatał słabszymi, jednak ze swojego występu może być całkiem zadowolony.

Ernest Matjuszonok 3. Tak jak większość zawodników Lokomotivu, pierwszą część zawodów miał znacznie lepszą. Na koniec wpadło również wykluczenie za sytuację z pierwszego z biegów nominowanych.

Noty dla zawodników Trans MF Landshut Devils:

Kai Huckenbeck 5+. Bardzo dobry występ jednego z najlepszych aktualnie niemieckich żużlowców. Przegrał tylko raz, a jego pogromcą okazał się szybki w pierwszej fazie zawodów Oleg Michaiłow.

Michael Haertel 1+. W całym meczu zdobył 2 "oczka". Plus za pokonanie Tomasa H. Jonassona w biegu 13., po którym gospodarze odskoczyli swoim rywalom na cztery punkty.

Tobias Busch 3-. Przy jego nazwisku pojawiło się 5 punktów i bonus, więc plan minimum wykonał. Nikt raczej nie spodziewał się po nim dwucyfrowej zdobyczy.

Martin Smolinski 4+. W trzech pierwszych seriach nie potrafił odnieść indywidualnego zwycięstwa. Potem jednak znalazł odpowiednie ustawienia i zapisał trzy "trójki".

Dimitri Berge 5. Jego punktów brakowało gospodarzom w początkowej fazie spotkania. Od swojego trzeciego startu był już jednak niepokonany.

Marius Hillebrand 1. Dobrze startował, jednak na trasie tracił punktowane pozycje. Jest to jego ostatni sezon w kategorii juniora, więc powinien dowozić już jakieś punkty.

Norick Bloedorn 4+. Po raz kolejny pokazuje, że w przyszłości mogą być z niego ludzie. Owszem, wciąż popełnia błędy, jednak należy pamiętać, że w tym roku skończył dopiero 17-lat.

SKALA OCEN:

6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Zobacz także:Kolejarz R. - Kolejarz O. Lider po raz pierwszy pokonany. Rekordowa liczba taśm [NOTY] - Jacob Thorssell zabrał głos. Wiadomo, jak długo potrwa jego przerwa w startach

Źródło artykułu: