Żużel. Lokomotiv - Kolejarz. Dróżdż pokazał się jak prawdziwy lider [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Damian Dróżdż
WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Damian Dróżdż
zdjęcie autora artykułu

Metalika Recykling Kolejarz Rawicz sprawił małą niespodziankę i pokonał na wyjeździe Optibet Lokomotiv Daugavpils (47:42). Wśród gości zachwycił Damian Dróżdż, który pokazał się jaki prawdziwy lider. Natomiast kogoś takiego zabrakło wśród gospodarzy.

[b]

Noty dla zawodników Optibet Lokomotivu Daugavpils:[/b]

Jewgienij Kostygow 3+. Słodko-gorzki występ lidera łotewskiego klubu. Świetne biegi mieszał z tymi, w których nie był w stanie nawiązać walki z rywalami. Od takiego zawodnika wymaga się zdecydowanie więcej, a przede wszystkim powinien być bardziej regularny.

Daniił Kołodinski 1. Co prawda pojawił się na torze tylko raz, jednak miało to miejsce w pierwszej serii startów. Mógł wówczas pokazać swoje umiejętności, ale potrafił nawiązać walki z rywalami.

Oleg Michaiłow 4. Wydawało się, że Michaiłow w 2. Lidze Żużlowej zaliczy delikatne wejście do grona seniorów. Jego wyniki są dobre, jednakże spodziewano się po nim nieco więcej. Wystarczy powiedzieć, że na sześć startów wygrał zaledwie raz, a tego się wymaga od zawodnika tej klasy na własnym stadionie.

ZOBACZ WIDEO Ostatni Złoty Kask Piotra Protasiewicza. A co z derbami Ziemi Lubuskiej?

Ernest Matjuszonok 1. Od lat mówi się, że Łotysze świetnie szkolą młodzież, ale tego nie było widać w tym spotkaniu. Co prawda, Matjuszonok nie jest wymieniany jako przedstawiciel złotego pokolenia łotewskiego speedwaya, ale z pewnością oczekiwania wobec niego są nieco większe.

Tomas H. Jonasson 2+. Jeżeli mówimy o oczekiwaniach, to ich nie spełnia z pewnością ten zawodnik. Szwed był kreowany na lidera Optibet Lokomotivu. W niedzielę zaliczył jeden bardzo dobry bieg, a w pozostałych pięciu był albo słaby, albo przeciętny.

Ricards Ansviesulis 3. Można powiedzieć, że swoje zrobił. Jedynie można mieć mu za złe postawę w biegu juniorskim. Zakładano w nim pewną wygraną Łotyszy, tak się jednak nie stało.

Francis Gusts 5. Kolejny bardzo dobry mecz Gustsa. Pokazuje, że pomimo bycia juniorem może być również liderem swojej ekipy. Aż chciałoby się go oglądać na nieco wyższym poziomie.

Noty dla zawodników Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz:

Jaimon Lidsey 3. Ciężko go ocenić. W jednym biegu spisał się bardzo dobrze, w drugim było gorzej. Natomiast w trzecim niebezpiecznie upadł i w karetce opuścił stadion. Dlatego przyznajemy mu notę wyjściową.

Damian Baliński 4+. Kolejny mecz, w którym doświadczony zawodnik zaskakuje swoją postawą. Spodziewano się, że na poziomie 2. LŻ będzie wygaszał swoją karierę, a tymczasem po raz kolejny pokazuje, że może być ważnym punktem w meczach na szczycie.

Keynan Rew 2+. Słaby występ młodego zawodnika. Powoli trzeba zacząć weryfikować oczekiwania wobec tego zawodnika, bowiem jego dobre występy są rzadkością.

Szymon Szlauderbach 4. Może brakowało mu błysku, po którym można byłoby powiedzieć, że jest liderem ekipy. Jednakże bardzo solidny występ. Nie schodził poniżej swojego, dobrego poziomu.

Damian Dróżdż 6. Nie mogło być innej oceny. Nieuchwytny dla rywali. W ważnych momentach nie pozostawiał złudzeń i pewnie wygrywał. W momencie kiedy wydawało się, że bez Lidseya Metalika Recykling Kolejarz będzie mieć problem, wziął odpowiedzialność za wynik w swoje ręce.

Damian Ratajczak 3. Swoje zrobił, ponieważ wygrał mocno obsadzony bieg juniorski. Potem już jednak nie było tak dobrze. Ma dopiero 16 lat, więc takie wahania formy są mu wybaczane.

Kacper Pludra 3. Wszedł w mecz bardzo słabo. Jednak potem było już znacznie lepiej. Można powiedzieć, że zrobił tyle ile od niego oczekiwano.

SKALA OCEN: 6

- fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Zobacz także: Niebezpieczny wypadek w Daugavpils Zobacz także: Zawodnik Motoru narzekał po meczu

Źródło artykułu:
Komentarze (2)
avatar
MolonLabe
26.07.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Od lat powtarzam, że Dróżdż z odpowiednim sprzętem mógłby spokojnie śmigać w EL. Ma wszystko, żeby być klasowym zawodnikiem. Brawo Damian :)