KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel na świecie. Udane występy Polaków w Szwecji. Harendarczyk bezbłędny na Ukrainie

W minionym tygodniu fani żużla na całym świecie nie mogli narzekać na nudę. W Szwecji nieźle poradzili sobie Damian Pawliczak i Hubert Łęgowik, natomiast w Równem bezkonkurencyjny był Krzysztof Harendarczyk.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Hubert Łęgowik na prowadzeniu WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Hubert Łęgowik na prowadzeniu
Szwecja: Dobra jazda Damiana Pawliczaka W minionym tygodniu na szwedzkich torach odbyły się aż cztery mecze w ramach Allsvenskan League, a także dwie kolejne rundy Division 1. Na torze w Eskilstunie udany występ zanotował Damian Pawliczak, który zdobył 13 punktów. 7 "oczek" dorzucił Hubert Łęgowik, ale ich Smalanningarna przegrała z Teamem Rapid 44:46. Fatalnie pojechał Maksymilian Bogdanowicz, który cztery razy był ostatni.

Wyniki:

(04.08) 7. kolejka Allsvenskan League: Team Rapid - Smalanningarna (za: SVEMO)

Team Rapid - 46:
1. Linus Ekloef - 9+3 (3,2,2*,1*,1*)
2. Maximilian Belsing - 1+1 (0,1*,-,0,0)
3. Daniel Henderson - 13 (2,2,3,3,1,2)
4. Johannes Stark - 7+1 (0,0,2*,2,3)
5. Joel Kling - 7+1 (2,0,1,3,1*)
6. Rasmus Broberg - 9+2 (1*,1,-,3,2*,2)
7. Aleks Lundquist - ns

Smalanningarna - 44:
1. Casper Henriksson - 6+2 (1*,1,-,2*,2)
2. Damian Pawliczak - 13 (2,3,2,3,3)
3. Hubert Łęgowik - 7 (3,3,1,-,-)
4. Noel Wahlqvist - 9+1 (1,2*,w,3,3)
5. Filip Hjelmland - 7 (3,3,1,w,-)
6. Avon Van Dyck - 2+1 (-,u,u,1,1*,0)
7. Maksymilian Bogdanowicz - 0 (0,0,0,0)

***

(04.08) 7. kolejka Allsvenskan League: Griparna Nyköping - Indianerna Speedway (za: SVEMO)

Griparna Nykoeping - 52:
1. Kim Nilsson - 15 (3,3,3,3,3)
2. Alex Johansson - 1 (0,0,1,0,0)
3. Anton Karlsson - 9+3 (2*,2,1*,2,2*)
4. John Lindman - 9 (3,0,2,1,3)
5. Peter Ljung - 14+1 (3,3,3,3,2*)
6. Alexander Liljekvist - 4 (1,d,0,0,3)
7. Liam Olsson Andersson - ns

Indianerna Speedway - 38:
1. Joel Andersson - 9+1 (2,3,1*,3,0)
2. Gustav Grahn - 8+1 (1*,1,2,2,1,1)
3. Jonatan Grahn - 5+1 (0,2,2,0,1*)
4. Christoffer Selvin - 4+1 (1,1*,0,-,2)
5. Ludvig Lindgren - 10 (2,2,3,2,1)
6. Ludvig Selvin - 2+2 (0,1*,0,1*,0)

***

(04.08) 7. kolejka Allsvenskan League: Vargarna Norrkoeping - Valsarna Hagfors (za: SVEMO)

Vargarna Norrkoeping - 42:
1. Mathias Thoernblom - 12 (2,3,2,3,2)
2. Chris Wennerstroem - 2+2 (0,0,1*,-,1*)
3. William Bjoerling - 11 (3,3,3,2,0)
4. William Drejer - 6+2 (2*,1,2*,0,1)
5. Jonas Knudsen - 5 (0,0,0,3,2)
6. Oscar Holstensson - 6+1 (2,1,1,2*,0,0)
7. Willy Andersson - ns

Valsarna Hagfors - 48:
1. Victor Palovaara - 14 (3,2,3,3,3)
2. Lasse Frederiksen - 7+1 (1,0,2*,1,3)
3. Jesse Mustonen - 9+1 (1,2*,3,2,1)
4. Leon Flint - 7 (0,3,0,1,3)
5. Alexander Woentin - 8+2 (3,1*,1,1,2*)
6. Emil Millberg - 3 (1,2,w,-,-)
7. Jeremia Thelaus - 0 (0,0)

***

(06.08) 3. kolejka Allsvenskan League: Team Rapid - Griparna Nyköping (za: SVEMO)

Team Rapid - 47:
1. Linus Ekloef - 12+1 (3,2*,3,3,1)
2. Rasmus Broberg - 5 (0,3,1,0,1)
3. Daniel Henderson - 9 (3,2,2,1,1)
4. Joel Kling - 4 (1,0,0,0,3)
5. Pontus Aspgren - 12 (2,3,2,2,3)
6. Maximilian Belsing - 5+4 (1*,2*,1*,1*,0)

Griparna Nykoeping - 43:
1. Kim Nilsson - 14+1 (2,3,3,1,3,2*)
2. Silas Hoegh - 6+1 (1*,1,0,2,2)
3. Anton Karlsson - 6+1 (2,1,2,1*,0)
4. John Lindman - 2 (0,0,0,-,2)
5. Peter Ljung - 14+1 (3,d,3,3,2*,3)
6. Alex Johansson - 1 (0,1,-,0,0)
7. Liam Olsson Andersson - ns

***

(07.08) 19. kolejka Division 1 - Gislaved (za: SVEMO)

I Smederna - 37:
1. Johannes Stark - 12 (1,3,3,2,3)
2. Maximilian Belsing - 10 (3,3,2,1,1)
3. Alexander Jacobsson Sundkvist - 8 (1,0,1,3,3)
4. Ludvig Hamrin - 7 (0,0,1,3,3)

II Team DaLej - 36:
1. Casper Henriksson - 13 (3,2,3,3,2)
2. Sammy Van Dyck - 10 (2,2,2,2,2)
3. Tony Gudbrand - 8 (2,1,1,2,2)
4. Edwin Pohjantahti - 5 (2,2,u,1,-)

III Nassjo - 27:
1. Anton Karlsson - 11 (3,3,3,1,1)
2. Avon Van Dyck - 13 (2,3,2,3,3)
3. Philip Olofsson - 2 (0,0,0,2,0)
4. Mikael Axelsson - 1 (0,0,0,0,1)

IV Vargarna - 20:
1. Jeremia Thelaus - 6 (1,2,3,0,0)
2. Oscar Holstensson - 6 (3,1,2,0,0)
3. Willy Andersson - 4 (1,1,0,0,2)
4. Viktor Ohlsson - 4 (0,1,1,1,1)

***

(08.08) 20. kolejka Division 1 - Norrkoeping (za: SVEMO)

I Nassjo - 37:
1. Noel Wahlqvist - 15 (3,3,3,3,3)
2. Rasmus Broberg - 11 (2,3,w,3,3)
3. Erik Persson - 11 (3,2,2,2,2)

II Indianerna Speedway - 29:
1. Jonatan Grahn - 10 (3,d,3,1,3)
2. Hugo Lundahl - 7 (2,3,w,w,2)
3. Gustav Grahn - 12 (3,2,3,3,1)
4. Jack Dicker - ns

III Vargarna Norrkoeping - 25:
1. Joel Kling - 11 (2,2,3,2,2)
2. Oscar Holstensson - 0 (w,w,-,-,-)
3. Willy Andersson - 10 (1,3,2,3,1)
4. Viktor Ohlsson - 4 (1,w,1,t,1,1)

IV Masarna Speedway - 10:
1. Emil Millberg - 0 (u/-,-,-,-,-)
2. Benny Johansson - 6 (1,1,2,2,0)
3. Mikael Axelsson - 4 (0,1,2,1,0)

Czytaj także: Co za charakter i niezłomność Dominika Kubery. Teraz nie ma czego żałować [BOHATER WEEKENDU]
Czy zaimponowała ci postawa Krzysztofa Harendarczyka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×