KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Dwa lata rządów ABW na Gwardii. Bramy stadionu ciągle zamknięte

We wrześniu mija druga rocznica odkąd Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego otrzymała w trwały zarząd działkę w Warszawie przy ulicy Racławickiej 132, gdzie zlokalizowany jest stary tor żużlowy oraz boisko Gwardii.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
brama przy wejściu na teren Gwardii Materiały prasowe / Na zdjęciu: brama przy wejściu na teren Gwardii
Przez dwa lata przedstawiciele ABW systematycznie odmawiali jakiegokolwiek dialogu na temat przyszłości obiektu, tłumacząc się innymi planami dotyczącymi zagospodarowania nieruchomości. Zdjęcia wykonane z drona prezentują ogrom zaniedbań oraz zniszczeń terenu należącego do Skarbu Państwa.

- Przedmiotowa nieruchomość jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a jej przeznaczenie związane jest z realizacją obowiązków Agencji w zakresie ochrony bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, jego porządku konstytucyjnego oraz zadań statutowych agencji - informował pod koniec 2019 roku ówczesny Szef ABW, Piotr Pogonowski.

- Niezwłocznie po przejęciu we władanie nieruchomości ABW przystąpiła do niezbędnych działań związanych z pracami naprawczymi, przeglądami technicznymi, pracami zabezpieczającymi i innymi czynnościami związanymi z zagospodarowaniem terenu - tak z kolei doniesienia na temat zniszczeń terenu skomentował w lutym 2021 Mariusz Kamiński, Minister Koordynator Służb Specjalnych, któremu podlega Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Mimo wielu próśb w ostatnich latach ze strony przedstawicieli WTS-u Nice Warszawa żadna z państwowych instytucji zarządzających obiektem nie wyraziła zgody na wejście na obiekt w celu oceny jego stanu technicznego i estymacji kosztów odtworzenia funkcji sportowej. Od 2012 roku bramy obiektu pozostają zamknięte na kłódkę. Na podstawie wykonanych zdjęć trudno zgodzić się z opinią Mariusza Kamińskiego na temat wykonania na tej nieruchomości jakichkolwiek czynności mających na celu jakiekolwiek zagospodarowanie terenu od 2019 roku.

W Internecie dostępna jest galeria zdjęć prezentujących skalę zaniedbań na terenie należącym do Skarbu Państwa. Na ich podstawie można uznać, że zaprzestano nawet regularnego koszenia murawy piłkarskiej.

Czytaj także:
Marcin Gortat znowu oddał się nowej pasji
Koniec procesu Rafała Szombierskiego

ZOBACZ WIDEO Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Kępa, Śledź, Muszalski i Frątczak gośćmi Musiała


Plebiscyt WP SportoweFakty: Ruszyliśmy z wyborem najlepszego żużlowca sezonu 2021! -->>
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×