Żużel. Dwa lata rządów ABW na Gwardii. Bramy stadionu ciągle zamknięte

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: brama przy wejściu na teren Gwardii
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: brama przy wejściu na teren Gwardii
zdjęcie autora artykułu

We wrześniu mija druga rocznica odkąd Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego otrzymała w trwały zarząd działkę w Warszawie przy ulicy Racławickiej 132, gdzie zlokalizowany jest stary tor żużlowy oraz boisko Gwardii.

Przez dwa lata przedstawiciele ABW systematycznie odmawiali jakiegokolwiek dialogu na temat przyszłości obiektu, tłumacząc się innymi planami dotyczącymi zagospodarowania nieruchomości. Zdjęcia wykonane z drona prezentują ogrom zaniedbań oraz zniszczeń terenu należącego do Skarbu Państwa.

- Przedmiotowa nieruchomość jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a jej przeznaczenie związane jest z realizacją obowiązków Agencji w zakresie ochrony bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, jego porządku konstytucyjnego oraz zadań statutowych agencji - informował pod koniec 2019 roku ówczesny Szef ABW, Piotr Pogonowski.

- Niezwłocznie po przejęciu we władanie nieruchomości ABW przystąpiła do niezbędnych działań związanych z pracami naprawczymi, przeglądami technicznymi, pracami zabezpieczającymi i innymi czynnościami związanymi z zagospodarowaniem terenu - tak z kolei doniesienia na temat zniszczeń terenu skomentował w lutym 2021 Mariusz Kamiński, Minister Koordynator Służb Specjalnych, któremu podlega Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Mimo wielu próśb w ostatnich latach ze strony przedstawicieli WTS-u Nice Warszawa żadna z państwowych instytucji zarządzających obiektem nie wyraziła zgody na wejście na obiekt w celu oceny jego stanu technicznego i estymacji kosztów odtworzenia funkcji sportowej. Od 2012 roku bramy obiektu pozostają zamknięte na kłódkę. Na podstawie wykonanych zdjęć trudno zgodzić się z opinią Mariusza Kamińskiego na temat wykonania na tej nieruchomości jakichkolwiek czynności mających na celu jakiekolwiek zagospodarowanie terenu od 2019 roku.

W Internecie dostępna jest galeria zdjęć prezentujących skalę zaniedbań na terenie należącym do Skarbu Państwa. Na ich podstawie można uznać, że zaprzestano nawet regularnego koszenia murawy piłkarskiej.

Czytaj także: Marcin Gortat znowu oddał się nowej pasji Koniec procesu Rafała Szombierskiego

ZOBACZ WIDEO Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Kępa, Śledź, Muszalski i Frątczak gośćmi Musiała

Źródło artykułu:
zgłoś błądZgłoś błąd w treści
Komentarze (7)
avatar
RECON_1
19.09.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Przygotowanie gruntu pod deweloperke?  
avatar
Robert Mutu
18.09.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Papier przyjmie wszystko, ciemny lud też, ale fakty są jakie są na zdjęciach.  
avatar
WilkiDMP2025
18.09.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
yebane qrwy, leśne dzidki !!! zdychać sqrwysyny, poloitycy!!!  
avatar
Legionowiak
18.09.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Szkoda, że w Warszawie nie ma klubu żużlowego! Była żużlowa Legia i Gwardia! Może kiedyś uda się reaktywować oba kluby-reprezentantów warszawskiego speedway'a! Oby jako pierwsza odrodziła się s Czytaj całość
avatar
Tomek z Bamy
18.09.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ogon,widziales sie z Ostafem?