Żużel. Złe wieści od pięciokrotnych mistrzów. Za rok zabraknie ich w lidze!

Pięciokrotni mistrzowie Anglii, czyli Swindon Robins w styczniu 2021 roku wycofali się z rywalizacji w lidze. Wiadomo już, że taki stan rzeczy utrzyma się również w nadchodzącym sezonie.

Kacper Tazbir
Kacper Tazbir
Mecz brytyjskiej Premiership Materiały prasowe / Eleven Sports Network / Na zdjęciu: Mecz brytyjskiej Premiership
Przypomnijmy, że powodem rezygnacji ze startów Swindon Robins w angielskiej Premiership były planowane przebudowy na Abbey Stadium, czyli domowym obiekcie drużyny z Blunsdon. Niejasne były również ograniczenia związane z pandemią koronawirusa (szczegóły TUTAJ).

Jak podaje strona speedwaygp.com, wspomniane prace budowlane wciąż się nie zakończyły i mają potrwać do roku 2022, przez co prezes klubu - Terry Russell nie mógł zobowiązać się do zgłoszenia zespołu na nadchodzące rozgrywki.

- Musimy zobowiązać się co do ligi, ale nie mamy wystarczającej pewności odnośnie prac na stadionie, aby się tego podjąć - powiedział Russell.

ZOBACZ WIDEO Zmarzlik do samego końca wierzył w tytuł mistrza świata. "Wtedy poczułem krew"

- Ściśle współpracujemy z właścicielami obiektu i rozumiemy ich frustrację wynikającą z opóźnień i pandemii. Harmonogram prac wpisuje się w sezon 2022, co uniemożliwia nam stworzenie zespołu i rywalizację - dodał.

Prezes drużyny powiedział także o lokalnej prasie, według której prace miały zostać zakończone jeszcze w tym roku. Takie informacje spowodowały, że wielu fanów "czarnego sportu" na Wyspach Brytyjskich myślało, że ściganie na Abbey Stadium wróci względnie szybko.

Wiele problemów poruszył także dyrektor generalny stadionu - George Edwards. Warto zaznaczyć, że na obiekcie oprócz zawodów żużlowych odbywają się również wyścigi chartów.

- Budowa nowego obiektu przy jednoczesnej obsłudze starego z pięcioma sesjami w tygodniu, stwarza wiele przeszkód i wydłuża czas budowy. Zorganizowaliśmy plan, aby zapewnić możliwie najkrótszy harmonogram prac z minimalnymi zakłóceniami w wyścigach chartów. Podczas dalszej budowy będziemy nadal ściśle współpracować z Terrym (Terrym Russellem dop. red.).

Drużyna Swindon Robins w sezonie 2019 zdobyła złoto w rozgrywkach Premiership. Kluczowymi postaciami zespołu byli Australijczycy: Jason Doyle oraz Troy Batchelor.

Zobacz także: - Rusko sparzył się na dream teamach - Zmiana trenera w Rzeszowie sporą niespodzianką. "Taka jest wola zarządu"

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×