Żużel. Kto królem polowania, a kto wielkim przegranym? Oglądaj podsumowanie okresu transferowego w WP SportoweFakty!

Okienko transferowe dobiega końca. W PGE Ekstralidze roszady nie zaskoczyły, ale z pewnością zmieniły układ sił niektórych drużyn względem minionego sezonu. Zaskakujących ruchów nie brakowało za to w niższych ligach. Czas to wszystko podsumować.

Marcin Musiał
Marcin Musiał
Patryk Dudek, Emil Sajfutdinow, Maksym Drabik WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Patryk Dudek, Emil Sajfutdinow, Maksym Drabik
[Transmisja jest dostępna na końcu artykułu]

W kolejnym odcinku Żużlowych Rozmów (początek o godz. 19:00) będziemy świadkami dyskusji ekspertów. Gośćmi niedzielnego odcinka będą ekspert Canal+, felietonista WP SportoweFakty i były menadżer Jacek Gajewski, komentator Canal+ Maciej Noskowicz oraz publicysta WP SportoweFakty Wojciech Koerber.

Kto zyskał, kto stracił?

W pierwszej części programu rozmówcy omówią składy drużyn PGE Ekstraligi na 2022 rok. Wśród najgorętszych transferów w mijającym okienku na pewno wymienić trzeba przejście Bartłomieja Kowalskiego do Betard Sparty Wrocław.

Jacek Gajewski pisał niedawno, że nie wini juniora za przyjęcie takiej propozycji. Czy jednak styl i medialne zamieszanie wokół zachowania Kowalskiego, który miał zapewniać kluby z Torunia i Gorzowa o tym, że wystąpi tam w przyszłym roku, nie zaszkodzą mu w przyszłości? Zasadne wydaje się także pytanie, czy wrocławianie nie przepłacili za zawodnika, który w minionym sezonie wywalczył... jedynie 8 punktów.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Rafał Dobrucki kręci nosem! Poszło o zagranicznego juniora

W formacji seniorskiej największych wzmocnień można się doszukiwać w Apatorze Toruń. Pozyskanie Emila Sajfutdinowa i Patryka Dudka oznacza zmianę koncepcji klubu, którego przedstawiciele przez cały 2021 rok powtarzali, że ich planem minimum było utrzymanie. W niedzielnym programie eksperci wskażą jaki będzie ten plan dla Apatora na 2022.

Spore zainteresowanie kibiców wzbudził także transfer Davida Bellego do Fogo Unii Leszno. Najlepszy zawodnik eWinner 1. Ligi mijającego roku wyznaczył sobie na PGE Ekstraligę cel w postaci średniej 1,5 na biegCzy to podejście nie jest zbyt zachowawcze i czego możemy się spodziewać po występach Francuza opowie Maciej Noskowicz, który komentował jego pierwszoligowe zmagania.
Maksym Drabik wraca na tor po rocznym zawieszeniu Maksym Drabik wraca na tor po rocznym zawieszeniu
W najlepszej żużlowej lidze świata nie zabrakło też drużyn, które zmieniły w swoich szeregach niewiele żeby nie powiedzieć nic. Eksperci opowiedzą o tym, czy ich zdaniem Maksym Drabik będzie wzmocnieniem Motoru Lublin, czy jednak okaże się rozczarowaniem po rocznej przerwie spowodowanej dopingiem.

Wojciech Koerber polemizował w jednym ze swoich felietonów na początku sezonu z medialnymi nagłówkami, które nazywały Michała Świącika "królem polowania" przed sezonem 2021. Jak w takim razie ocenia zatrzymanie tego samego składu w Częstochowie na kolejny rok? Czy zamiana na stanowisku trenera Lech Kędziora za Piotra Świderskiego pozwoli biało-zielonym liczyć na medal w przyszłym roku?

Wreszcie w programie nie zabraknie czasu dla beniaminka PGE Ekstraligi - Arged Malesy Ostrów. Rozmówcy ocenią, co klub może zdziałać ze składem, z którego odszedł Patrick Hansen, a do którego przyszedł gasnący w ostatnim czasie Chris Holder.

Nie tylko PGE Ekstraliga 

W kolejnej części programu dyskusja przejdzie na tematy pierwszoligowe. Eksperci porównają składy klubów z Bydgoszczy i Zielonej Góry, które na papierze wyglądają na faworytów do wygrania eWinner 1. Ligi. Rozważania transferowe to oczywiście jedno, a torowa rzeczywistość to drugie. Dlatego porozmawiamy także o innych faworytach do wygrania zaplecza PGE Ekstraligi.

W sierpniu na WP SportoweFakty walkę o awans Orła Łódź zapowiadał Witold Skrzydlewski. Eksperci ocenią czy łodzianie mogą podtrzymać te oczekiwania po okienku transferowym, a także czy Cellfast Wilki Krosno będą w stanie powtórzyć dobry wynik z minionego sezonu po tym jak zasilili jedynie swoją formację juniorską.

Pod koniec programu goście poświęcą kilka chwil na podsumowanie ich zdaniem najciekawszych ruchów w 2. Lidze Żużlowej. W niej wystąpić ma aż osiem zespołów, a na starty na najniższym szczeblu rozgrywek od przyszłego roku zdecydowali się m.in. Kacper Gomólski, Paweł Miesiąc, Aleksandr Łoktajew i Troy Batchelor.

Tradycyjnie w programie pytania za pomocą czatu zadawać będą mogli widzowie. Początek transmisji od godziny 19:00 na naszym Facebooku oraz kanale na YouTube. Transmisja "Żużlowych Rozmów" poniżej:

Zobacz także:
Był na celowniku wicemistrza Polski, ale kontraktu nie podpisze. Szkoła na pierwszym miejscu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×