Żużel. Duńczycy ogłosili kadry narodowe. Hans Nielsen powołał kobietę. Co z Iversenem?

Ledwie skończył się sezon 2021, a Duńczycy już zdecydowali się ogłosić kadry narodowe na kolejny rok. Tradycyjnie zdecydowano się na powołanie czterech drużyn - seniorów, a także do lat: 23, 21 i 19.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Maja Aamand Materiały prasowe / Archiwum zawodniczki / Na zdjęciu: Maja Aamand
Hans Nielsen zdecydował się powołać do przyszłorocznej kadry narodowej 29 zawodników, którzy zostali podzieleni na cztery ekipy - w zależności od kategorii wiekowych.

Kolejny rok z rzędu w kadrze Danii próżno szukać Nickiego Pedersena i Kennetha Bjerre. Na drugą szansę nie zapracował również Marcus Birkemose, którego Nielsen skreślił z listy krajowych reprezentantów również przed rokiem.

Do tego grona dołącza teraz nowy nabytek Orła Łódź Niels Kristian Iversen. - Postanowiliśmy "zabrać" Iversena z kadry narodowej, aby odpoczął i skupił się na ściganiu w ligach. Naszą decyzję przyjął ze zrozumieniem, ale wie, że istnieje możliwość, że pojedzie dla reprezentacji w Speedway of Nations, które odbędzie się w Esbjerg - tłumaczy Hans Nielsen na łamach dmusport.dk.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Rafał Dobrucki kręci nosem! Poszło o zagranicznego juniora

Miejsce Iversena zajął zawodnik Moje Bermudy Stali Gorzów. - Jest to Patrick Hansen, który zrobił bardzo duży postęp, dobre wyniki w u23 i dodatkowo awansował ze swoim zespołem z eWinner 1. Ligi do PGE Ekstraligi - dodaje Nielsen.

Sporą niespodzianką jest również to, że w sześcioosobowym zestawieniu kadry do lat 23 widnieje Maja Aamand, która jazdę na żużlu łączy ze studiami, a w przyszłości chciałaby zostać pielęgniarką (jej historię poznacie klikając TUTAJ). W tym sezonie w zawodach Divison 2 (trzeci pułap ligowy w Danii - przyp. red.) wywalczyła 14 punktów.

- Ma naprawdę dobry styl jazdy, jeździ odważnie i ma wokół siebie naprawdę dobry zespół. Poważnie podchodzi do swojej kariery i ma ambicje, aby w przyszłości ścigać się m.in. w Polsce. Była oczywistą kandydatką do miejsca w kadrze u23 i ekscytująca będzie współpraca z nią - komentuje Hans Nielsen powołanie kobiety.

Powołane przez Hansa Nielsena kadry:
Skład A: Leon Madsen, Anders Thomsen, Mikkel Michelsen, Michael Jepsen Jensen, Nicolai Klindt, Rasmus Jensen, Frederik Jakobsen, Andreas Lyager, Patrick Hansen.

Skład do lat 23: Mads Hansen, Tim Soerensen, Jonas Seifert-Salk, Matias Nielsen, Emil Poertner, Maja Aamand.

Skład do lat 21: Benjamin Basso, Kevin Juhl Pedersen, Esben Hjerrild, Emil Breum, Jonas Knudsen, Bastian Borke.

Skład do lat 19: Jesper Knudsen, Silas Hoegh, Rasmus Pedersen, Nicolai Heiselberg, Wiliam Drejer, Chris Waenerstroem, Bastian Pedersen, Nicklas Aagaard.

Czytaj także:
Był na celowniku wicemistrza Polski, ale kontraktu nie podpisze. Szkoła na pierwszym miejscu
Stoi przed szansą debiutu w polskiej lidze. Jest gotów na nowe wyzwania

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×