KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. W końcu poszedł pod nóż. Dzięki temu się rozwinie?

Szymon Szlauderbach, nowy zawodnik Aforti Startu Gniezno, po minionym sezonie w końcu poszedł pod nóż. To daje... nadzieję i żużlowcowi, i jego nowemu pracodawcy.

Dawid Borek
Dawid Borek
Szymon Szlauderbach WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Szymon Szlauderbach
W minionym sezonie Szymon Szlauderbach ścigał się przede wszystkim w 2. Lidze Żużlowej w barwach Metalika Recycling Kolejarza Rawicz. W nowym wychowanek Fogo Unii Leszno spróbuje swoich sił w eWinner 1. Lidze, gdzie związał się kontraktem z Aforti Startem Gniezno.

- Trzeba było zrobić ten krok. Być może zmiana otoczenia sprawi, że mój poziom sportowy pójdzie do góry. Pierwsza liga jest bardzo mocna, co rok rośnie w siłę. Mam nadzieję, że starty z bardzo dobrymi zawodnikami sprawią, że rozwinę się - podkreśla Szlauderbach w rozmowie z klubowymi mediami gnieźnieńskiego klubu.

Nowego żużlowca Aforti Startu Gniezno czeka niełatwa rola, wszak jako senior U24 będzie musiał wejść w buty Frederika Jakobsena, który przeniósł się do PGE Ekstraligi. - Zdaję sobie sprawę, że poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko. Mam nadzieję, że mój sprzęt nie zawiedzie i będę mógł sprawiać radość - zaznacza Szlauderbach.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Nie poradzi sobie w PGE Ekstralidze? David Bellego odpowiada krytykom

Jak zdradza, po minionym sezonie trafił pod nóż. Przeszedł zabieg kolana, którego w minionych latach unikał. Nowy żużlowiec Aforti Startu Gniezno wierzy, że to da efekt na torze.

- Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że dzięki temu zabiegowi wzrośnie moja pewność siebie i będę miał spokojną głowę. Mały serwis kolana sprawi, że będę mógł się w 100 proc. przygotować do nowego sezonu - dodaje Szlauderbach.

Oprócz niego w Aforti Starcie w sezonie 2022 pojadą też m.in. Michael Jepsen JensenOskar Fajfer, Peter Kildemand, Ernest Koza i Antonio Lindbaeck.

Zobacz też:
Żużel. Wilki znów sprawią niespodziankę? Gajewski zadaje ważne pytanie
Żużel. Co będzie, jeśli Abramczyk Polonia nie awansuje? Kanclerz odpowiada Leśniakowi i proponuje zakład!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×