KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Nie przedłużą z Protasiewiczem kontraktu. "Świetny zawodnik. Zawsze wybierał dobro drużyny"

Piotr Protasiewicz w przyszłym sezonie nie będzie bronił barw Region Varde Elitesport w Metal Speedway League. Taką informację przekazali w środę działacze klubu z Outrup, dziękując mu za trudy zdobywania punktów dla ich ekipy.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Piotr Protasiewicz WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Piotr Protasiewicz
Piotr Protasiewicz jest kolejnym Polakiem, który żegna się z Region Varde Elitesport. Wcześniej to samo musiał poczynić Tomasz Gapiński, choć w jego przypadku wszystkiemu winne są przepisy, które mówią, że zawodnik z PGE Ekstraligi może startować wyłącznie w jednej lidze zagranicznej. Gapiński postawił na Bauhaus-Ligan.

Teraz już wiemy, że w Outrup nie ujrzymy również Protasiewicza. W tym przypadku, to decyzja zarządu.

"Po gruntownym namyśle, trzon sportowy podjął decyzję o nieprzedłużaniu umowy z naszym polskim zawodnikiem, Piotrem Protasiewiczem" - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Jedno okienko, killerów dwóch. Eksperci o składzie Apatora, Patryku Dudku i jego ewentualnym powrocie do Falubazu

W mediach społecznościowych klub z Outrup podziękował Protasiewiczowi za wszystkie zdobyte punkty przyznając otwarcie, że zielonogórzanin to profesjonalista, zawsze bardzo dobrze przygotowany do swoich zadań i stawiający na dobro drużyny, a nie indywidualne.

Klub znalazł już zastępstwo za Protasiewicza, czyli zawodników z kategoriami "A". Ich nazwiska mają zostać opublikowane w czwartek oraz w piątek. Wcześniej Region Varde Elitesport parafowało umowy m.in. z Aleksandrem Łoktajewem, Antonio Lindbaeckiem, Philipem Hellstroemem-Baengsem (wszyscy kategoria B), Keynanem Rew (C), Chrisem Waenerstroem (D) oraz Bastianem Borke (obaj D).

Czytaj także:
Będzie jeszcze lepszy, niż w czasach GP. Jego poziom samoświadomości i profesjonalizmu jest wyższy
W tym klubie prezesa nie będzie i nie mają z tym problemu

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×