Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Lwim pazurem: Holta w składzie Włókniarza? Ten sport nauczył mnie jednej zasady [FELIETON]

Rune Holta w okresie transferowym podpisał tzw. "umowę warszawską" z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Zawodnik ma więc czas, by szukać sobie pracodawcy, choć niektórzy sądzą, że może wywalczyć miejsce w składzie Lwów. Co na to Marian Maślanka?

Marian Maślanka
Marian Maślanka
Rune Holta WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Rune Holta
"Lwim pazurem" to cykl felietonów Mariana Maślanki, byłego wieloletniego prezesa Włókniarza Częstochowa.

***

Z zaciekawieniem obserwowałem to, co zrobią w trakcie okresu transferowego Rune Holta i jego menedżer Paweł Tomkowicz, którzy tworzą zgrany duet. Myślę, że do samego końca negocjowali warunki na kolejny rok startów w ROW-ie Rybnik. Widzieli, jaka jest sytuacja na pierwszoligowym rynku, a na nim ceny poszły w górę, przez to, co nawyprawiali Matej Zagar i inni.

Zawodnik z menedżerem doszli więc do wniosku, że wartość sportowa Rune wskazuje na to, iż zasługuje on na lepsze warunki finansowe w nowym sezonie. Uznali tak nie bez kozery, bo przecież Rune ma za sobą udany sezon.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Kenneth Bjerre mówi o swojej roli w Polonii. Wyjaśnia, co powinno pomóc w awansie

Sytuacja ze strony prezesa Krzysztofa Mrozka była jednak stanowcza. Na taki ruch, a więc zdecydowaną podwyżkę zarobków, nie było go nie stać, w związku z tym strony się nie dogadały. Z tego jednak co wiem, zainteresowani rozeszli się w zgodzie i przyjaźni. Zawodnik jest rozliczony i wszystko jest pozałatwiane jak trzeba.

Przed Holtą natomiast pozostało pytanie, czy gdzieś na siłę szukać klubu, bo cała sytuacja z negocjacjami w Rybniku zakończyła się dość późno. Niekoniecznie musiał znaleźć się klub, który zechciałby spełnić jego oczekiwania. Dlatego wybrano opcję, by poczekać i zobaczyć, jak to ułoży się na wiosnę. Stąd "umowa warszawska" Rune Holty w Eltrox Włókniarzu Częstochowa.

To być może troszkę ryzykowna strategia, ale sądzę, że okaże się skuteczna i z początkiem nowego sezonu Rune znajdzie pracę. Kto wie czy nie w PGE Ekstralidze. Żużel nauczył mnie jednej zasady, która brzmi, by nigdy nie mówić nigdy. Sytuacje przytrafiają się takie, że nawet człowiekowi nie potrafią się wyśnić. W związku z tym uważam, że zatrudnienie znajdzie i otrzyma pieniądze, których oczekuje.

Prezes Włókniarza Michał Świącik dostał w jednym z wywiadów pytanie, co będzie, jeśli Rune na treningach będzie wygrywać z innymi zawodnikami o 10 czy 15 metrów. Wówczas Michał przyznał, że trzeba będzie się zastanowić. Myślę jednak, że na ten moment, bo wszystko może się zmienić nawet w czasie przerwy zimowej, bardziej realny jest transfer Runego do innego klubu. W Częstochowie drużyna wygląda na poukładaną, ale tutaj wracam do wspomnianej już maksymy - "nigdy nie mów nigdy". Zobaczymy, co pokażą pierwsze treningi i pierwsze ligowe kolejki.

Wiadomo, kim jest Rune Holta. To nieprawdopodobny wojownik, który w genach ma zakodowaną walkę na dystansie. On swoją wartość ma, do sezonu przygotowuje się świetnie od każdej strony - fizycznej, mentalnej, sprzętowej. Tutaj nie ma żadnych zastrzeżeń do niego. Wszystko ma poukładane. Jego wiek, a w przyszłym roku skończy 49 lat, w jego przypadku to tylko liczba. On czuje się i wygląda młodziej, i myślę, że wigoru pozazdrościłby mu niejeden młodszy zawodnik.

Bardzo ciekawi mnie, jak potoczą się dalsze losy Runego Holty. Na pewno z decyzją długo czekać nie będzie, bo sezon szybko biegnie. Jak go znam, to uważam, że podejmie decyzje optymalne w danych warunkach.

Marian Maślanka

Czytaj również: 
-> Cieślak w Apatorze za Bajerskiego? Były trener kadry zabrał głos
-> Mrozek reaguje na słowa legendy. Mówi o groźbach pod jego adresem

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
 • maks pierwszy Zgłoś komentarz
  Holta to Holta zobaczymy ma duże doświadczenie i znakomite umiejętności może wygrać z każdym nawet z mistrzem świata Łagutą to taki Gryisza
  • zulew Zgłoś komentarz
   Na dziś Holta lepiej wygląda niż Smektała. Ale wymiana byłaby i ryzykowna , i kosztowna.
   • Kacper.U.L Zgłoś komentarz
    A,gdzie ma być?W Apatorze ponownie?:)Ręce opadają normalnie:)
    • fan Lwów Zgłoś komentarz
     Rune za Jonasa i jedziemy o złoto.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×