Najwięcej okazji do zdobycia punktów mieli Hubert Łęgowik oraz Mateusz Majcher, którzy wystąpili we wszystkich dwunastu meczach rzeszowskiego zespołu. Spośród tej dwójki trudniejsze zadanie miał młodzieżowiec, któremu zgodnie z programem meczowym przysługiwały minimum trzy biegi w meczu, jednak Majcher już od pierwszego spotkania pokazał, że traktuje to zadanie niezwykle poważnie zdobywając komplet dziewięciu punktów w trzech startach na trudnym poznańskim torze. Michał Widera nie zdecydował się wówczas wykorzystać dobrego dnia młodzieżowca i nie desygnował go w ramach rezerw zwykłych i taktycznych, a 7R Stolaro Stal Rzeszów przegrała na inaugurację.
Pozostając w temacie rezerw taktycznych, Widera skorzystał z takiego prawa dziewięć razy. O ile w meczach domowych nie było takich potrzeb, bo rzeszowianie wygrali wszystkie spotkania na swoim torze (nie licząc przegranej walkowerem z OK Bedmet Kolejarzem Opole), o tyle na wyjazdach szło im zdecydowanie gorzej i z tarczą wracali jedynie z Wittstocka.
Najczęstszym wyborem Widery do zastąpienia słabszych kolegów nie był Sam Masters, który po sezonie okazał się jedynym zawodnikiem z Rzeszowa w top 10 klasyfikacji 2. Ligi Żużlowej. Z rezerwowych usług Australijczyka trener korzystał trzy razy. Po jednym razie z rezerwy taktycznej startowali Karol Baran i Hubert Łęgowik, natomiast najczęściej, bo aż czterokrotnie, swoje dodatkowe szanse dostawał młodzieżowy gość rzeszowian - Dawid Rempała.
ZOBACZ WIDEO Żużel. Cellfast Wilki Krosno z najtrudniejszym kalendarzem na start sezonu w eWinner 1. Lidze?
W temacie juniorów, ci najczęściej remisowali biegi młodzieżowe (5/11 razy), a trzy razy wygrywali podwójnie.
Zaskakujące statystyki dotyczące średniej biegowej w sezonie 2021 osiągnął jeden z zawodników U-24 7R Stolaro Stali Rzeszów Patryk Rolnicki. Wychowanek Unii Tarnów wystąpił w siedmiu meczach. Zdecydowanie lepiej szły mu spotkania domowe, w których niejednokrotnie był jednym z najskuteczniejszych w talii trenera Michała Widery. W meczach przy Hetmańskiej uzyskał średnią biegową 2,667pkt./bieg. Takie wyniki sprawiły, że Rolnicki dostał kilka szans występów w spotkaniach wyjazdowych, jednak w tych meczach Widera nie miał z niego pociechy. 23-latek na wyjazdach zdobywał średnio 0,143 punktu na bieg. To największa różnica w średnich domowej i wyjazdowej spośród wszystkich zawodników ścigających się w lidze polskiej.
Do spełnienia przedsezonowych ambicji o awansie do fazy play-off rzeszowianom zabrakło naprawdę niewiele, bo tylko punktu meczowego. 7R Stolaro Stal Rzeszów zakończyła sezon na piątym miejscu z dorobkiem trzynastu punktów. Czwarte miejsce rzutem na taśmę wywalczył Optibet Lokomotiv Daugavpils również z dorobkiem trzynastu punktów. Decydującym w tej rywalizacji było spotkanie rewanżowe w Rzeszowie, które gospodarze wygrali 50:40. Punkt bonusowy z tego dwumeczu pojechał jednak na Łotwę, gdzie wcześniej podopieczni Nikołaja Kokina wygrali w stosunku 50:39. Rzeszowianie rzutem na taśmę przegrali w sumie kilka dwumeczów, co miało dla nich opłakane skutki.
Łącznie w sezonie 2021 barwy rzeszowskiej Stali reprezentowało trzynastu zawodników, a trzech z nich to wychowankowie: Karol Baran, Mateusz Majcher i Jakub Stojanowski. Ta statystyka w sezonie 2022 ma, ku uciesze lokalnych kibiców, ulec zmianie, bowiem na tę chwilę w przyszłorocznym składzie Texom Stali Rzeszów widnieje już sześciu wychowanków. Są to Konrad Mikłoś, Jakub Stojanowski, Mateusz Majcher, Dawid Lampart oraz Paweł Miesiąc.
Zobacz także: Wraca do klubu po 26 latach
Zobacz także: Gwiazda telewizji mówi o Grzegorzu Walasku