KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Nowości w Regulaminie Organizacyjnym. Powstanie m.in. Ekstraliga Media Center

Zmiany w zakresie pracy mediów w PGE Ekstralidze od nowego sezonu. Zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym, wprowadzone będzie nowe miejsce - Ekstraliga Media Center. To jednak nie wszystkie nowości.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Anders Thomsen WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Anders Thomsen.
W rozgrywkach PGE Ekstraligi więcej uwagi skupiono na innowacjach związanych z mediami. Od sezonu 2022 zmianie ulegnie procedura akredytacji, fotoreporterzy będą mieli na obiektach specjalną platformę z dostępem do Internetu, a przede wszystkim w klubach funkcjonować będą rzecznicy prasowi, których zadaniem będzie również koordynacja współpracy zawodników i sztabów szkoleniowych z dziennikarzami.

Jak czytamy w komunikacie publikowanym w serwisie speedwayekstraliga.pl, tak jak do tej pory, w PGE Ekstralidze odbywać będą się konferencje prasowe na potrzeby telewizji w Mix Zone TV z udziałem zawodników z każdej drużyny - wskazanych przez telewizję.

Zawodnicy nieuczestniczący w tej aktywności będą musieli pozostawać do dyspozycji mediów przez co najmniej 30 minut po zakończeniu ostatniego biegu (w Ekstraliga Media Center), a więc w obrębie dojścia do parku maszyn/paddocku.

Przed każdą rundą PGE Ekstraligi, gospodarze (organizatorzy) będą zobowiązani do przeprowadzenia przedmeczowej konferencji prasowej (online lub stacjonarnie) zgodnie z terminarzem rozgrywek, z udziałem co najmniej jednego zawodnika i trenera gospodarzy oraz zapewnić zdalne połączenie/nagranie z zawodnikiem lub przedstawicielem sztabu szkoleniowego gości.

Organizator będą zobowiązani do przeprowadzenia transmisji na żywo z przebiegu konferencji prasowej w mediach społecznościowych.

Od sezonu 2022 w PGE Ekstralidze zapewniona zostanie dla fotoreporterów (w wyznaczonej strefie każdego ze stadionów) platforma do wykonywania zdjęć i dostęp do wydzielonego łącza internetowego.

Kluby będą miały również obowiązek zorganizowania dnia medialno-treningowego z obowiązkową obecnością wszystkich zawodników kadry klubowej na dany sezon w kombinezonach i z motocyklami w terminie do 3 dni przed pierwszą rundą rozgrywek PGE Ekstraligi.

Więcej w Regulaminie Organizacyjnym PGE Ekstraligi TUTAJ.

Czytaj także:
Został mistrzem Polski, a ciągle nie ma drużyny na tegoroczny sezon!
W małej gminie też można zrobić żużel. Są wicemistrzami Polski, nie chcą robić konkurencji dla dużego sąsiada

ZOBACZ WIDEO Żużel. Cellfast Wilki Krosno z najtrudniejszym kalendarzem na start sezonu w eWinner 1. Lidze?


Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
 • leonidaswro Zgłoś komentarz
  Jeśli dobrze zrozumiałem zapisy nowego regulaminu, to większość kibiców będzie miała przesyt żużla jeszcze zanim zaczną się zawody. Słowem "strzał kulą w pł !
  • Całkiem Skibicowany Zgłoś komentarz
   Ja rozumiem że to sport który rozwija się ... w Polsce, ale robienie z tego większego show niż wrestling zaczyna być zabawne. Czy wymyślający tę Ekstraliga Media Center widzieli jak ten
   Czytaj całość
   sport wygląda w Szwecji, Danii czy nawet Anglii? Zaczyna się totalny przerost formy nad treścią. @Tomek z Bamy zgadzam się z Tobą. Ha ha ha :)
   • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
    Zeby im czasem nie przyszlo do glowy dac akredytacje Olkowiczowi!!! I prosze droga Ekstraligo nie uzywajcie angielskich nazw Mix Zone,bo jak pisal TEAM MATE Emila,bo on z NO NAMEmi sie nie
    Czytaj całość
    zadaje-Don Bartolo Czekanski z Wilkszyna,to nieuki i nie potrafia poslugiwac sie jezykiem polskim;) Pozdro!
    • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
     Zeby im czasem nie przyszlo do glowy dac akredytacje Olkowiczowi!!! I prosze droga Ekstraligo nie uzywajcie angielskich nazw Mix Zone,bo jak pisal TEAM MATE Emila,bo on z NO NAMEmi sie nie
     Czytaj całość
     zadaje-Don Bartolo Czekanski z Wilkszyna,to nieuki i nie potrafia poslugiwac sie jezykiem polskim;) Pozdro!
     • kristo Zgłoś komentarz
      ciekawe kiedy zawodników i motocykle oblepią kamerami?
      • JAKUB MICHOR Zgłoś komentarz
       jeszcze polecilbym nakaz posiadania klubowego klauna oraz boja hotelowego, a takze stajennego i oddzwiernego
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×