KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Stadion plądrowany przez wandali. Właściciel nic nie robi

Już od kilku lat próżno szukać zespołu Coventry Bees w brytyjskich rozgrywkach, a stadion Brandon popada w ruinę. Niedawno doszło na nim do pożaru spowodowanego przez wandali. Właściciel obiektu nie przejmuje się tym faktem.

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Scott Nicholls na stadionie Brandon WP SportoweFakty / Jeff Davies / Scott Nicholls na stadionie Brandon
Jak informuje "Coventry Telegraph", w ostatnich dniach na opuszczonym stadionie Brandon doszło do pożaru, z którym walczyło 30 strażaków. Był to kolejny akt wandalizmu na obiekcie, z którego wcześniej korzystali żużlowcy Coventry Bees. Stoi on nieużywany od roku 2016, po tym jak nowy nabywca terenu podjął się próby wybudowania w tym miejscu osiedla mieszkaniowego.

To właśnie Brandon Estates, do którego należy teren stadionu, oskarżany jest przez lokalną społeczność o niezabezpieczenie obiektu. W efekcie od kilku lat dawną arenę sportową plądrują złodzieje, stała się ona też miejscem schronienia dla bezdomnych.

Jednak rzecznik firmy bagatelizuje problem. W rozmowie z "Coventry Telegraph" stwierdził, iż przedsiębiorstwo "zdaje sobie sprawę z incydentów i wchodzenia na teren stadionu". Podkreślił, że Brandon Estates ściśle współpracuje z organami bezpieczeństwa, w tym z policją, aby zabezpieczyć obiekt.

ZOBACZ WIDEO Wymiana zdań polskiego dziennikarza i rosyjskiego sportowca. Wojna to czas by wykazać się odwagą

- Zachęcamy ludzi do pozostania poza terenem stadionu, ze względu na własne bezpieczeństwo i z szacunku dla naszych sąsiadów. Szukamy długoterminowego rozwiązania poprzez przebudowę wejścia - oświadczył przedstawiciel właściciela stadionu.

Brytyjscy kibice, którzy tęsknią za żużlem w Coventry, zwracają uwagę na to, że deweloperowi na rękę jest dewastacja obiektu, bo oddala to wizję powrotu imprez sportowych na ten obiekt. W przeszłości już wielokrotnie zarzucano Brandon Estates, iż nie zabezpiecza obiektu, przez co chodzi tam do aktów wandalizmu.

Obecnie przed sądem w Birmingham toczy się nawet proces sądowy, który wytoczono Brandon Estates w związku z łamaniem prawa i niezabezpieczeniem obiektu.

W zeszłym roku firma Brandon Estates złożyła wniosek o budowę 124 domów, boiska sportowego i małej galerii handlowej na terenie, na którym obecnie funkcjonuje dawna arena "Pszczół" z Coventry. Była to odpowiedź na działania grupy "Save Coventry Speedway & Stox", która próbuje za wszelką cenę zachować żużel w mieście.

Aktywiści złożyli swoją propozycję, która zakłada, aby plany miejskie uwzględniały w tym miejscu jedynie możliwość funkcjonowania areny sportowej. To dałoby nadzieję na powrót żużla do Coventry.

- Rozumiemy, że to miejsce w ostatnich latach budziło spore zainteresowanie. Z uwagą przyglądaliśmy się informacjom uzyskiwanym od miejskich urzędników. Pojawiły się prośby o ponowne udostępnienie stadionu na potrzeby żużla i wyścigów, ale nie wierzymy w to, aby było to opłacalne. Nie jest to też w interesie osób mieszkających w pobliżu Brandon - stwierdził rzecznik Brandon Estates.

Czytaj także:
Natychmiastowa reakcja. Rosjanie wyrzuceni z polskiej ligi!
Drugi łuk w Lublinie stwarza problemy zawodnikom

Czy wierzysz w powrót żużla do Coventry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (12)
 • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
  Moze cos pomoze Don Bartolo Czekanski z Wilkszyna? Kiedys zalatwil dotacje dla Sparty,sponsora strategicznego dla Unii Leszno,silnik dla Protasa na final IMSJ '96 albo sciagnal do Sparty
  Czytaj całość
  Tatuma,Louisa,Dadosa,Crumpa,Hampela czy Hancocka... Wszedzie gdzie sie pojawi jest witany jak Papiez,czego dotknie,to zamienia sie w zloto...Czekamy zuzlowy wieszczu!!!
  • Legionowiak 4.0 Zgłoś komentarz
   Dobrze, że chociaż w naszej Polsce są ładne stadiony żużlowe, które zawsze wyglądają imponująco!
   • IN_S Zgłoś komentarz
    Zastanawia mnie to, czy naprawdę kogoś to interesuje. Sport w GB związany z żużlem upada a stadiony są przekształcane, albo w stadiony gdzie ścigają się psy, albo pod budowę osiedli
    Czytaj całość
    mieszkaniowych (czyli wyburzane). Jeśli ktoś nie wie, to w Anglii przeważa zabudowa jednorodzinnych domków na malutkich działkach. Jednak ostatnio ogromnym powodzeniem cieszą się luksusowe apartamenty w blokach (coś jak w Polsce.) Dlatego ten sport w GB wymiera. Żużel to sport niszowy, który wybił się w Polsce i tylko u nas się rozwija i jest tak masowy. W Szwecji, Danii, Francji, Niemczech, Czechach to sport piknikowy. Ciekawe czy ktoś z was był na takich zawodach piknikowych w ww. krajach? Chętnie wdam się w dyskusję.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×