Żużel. Brytyjskie kluby zainteresowały się leszczyńskim talentem. Są podekscytowani, że to ich wybrał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Archiwum prywatne / Na zdjęciu od lewej: James Pearson i Artiom Łaguta
Archiwum prywatne / Na zdjęciu od lewej: James Pearson i Artiom Łaguta
zdjęcie autora artykułu

James Pearson jest kolejnym zawodnikiem, który tuż przed startem brytyjskiego sezonu podpisał kontrakt na występy w SGB Championship. Trafi tam jednak na wypożyczenie z Belle Vue Aces.

James Pearson jest młodą nadzieją australijskiego speedwaya, z którą duże nadzieje wiąże m.in. Fogo Unia Leszno. Prezes klubu Piotr Rusiecki mówi o nim "petarda".

Zawodnik, który ma już kilka sukcesów w klasie 250cc podpisał na sezon 2022 kontrakty nie tylko w Polsce, ale również w lidze duńskiej w ekipie Region Varde Elitesport. Teraz już wiemy, że "Kangur" pojedzie także w Wielkiej Brytanii.

16-latek związał się z Belle Vue Aces, ale najbliższy sezon spędzi w SGP Championship - Birmingham Brummies.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Pierwszy trening Fogo Unii Leszno na domowym torze

- James bardzo dobrze radził sobie na australijskich torach, a jego występ w mistrzostwach stanu był wystarczający, aby uzyskać wizę. Brytyjscy promotorzy bardzo się nim zainteresowali i jestem pewien, że pomoże ekipie  Birmingham w walce o tytuł mistrzowski w 2022 roku - powiedział Mark Lemon cytowany przez stronę Belle Vue Aces.

Nowy prezes klubu z Manchesteru nie ukrywa ekscytacji, że podopieczny Leigh Adamsa wybrał właśnie ich ofertę i to z nimi wiąże swoją przyszłość. Na razie brytyjskiego doświadczenia poszuka na pierwszoligowych torach.

Czytaj także: Rosjanin tłumaczy się z wiadomości wysłanej do Ukraińca Legenda apeluje o zmianę podejścia do Rosjan

Źródło artykułu: