Żużel. Kapitalna jazda 17-latka. Wywalczył pierwszy komplet w karierze

Na torze w kalifornijskim Bakersfield zainaugurowana została kolejna edycja cyklu Team Racing. Kapitalne zawody odjechał 17-letni Alex Martin, który wywalczył sześć biegowych zwycięstw.

Mateusz Kozanecki
Rheten Todd Materiały prasowe / Eddie Phillips / Na zdjęciu: Rheten Todd
Team Racing w Kalifornii odbywa się nieprzerwanie od 2015 roku. W sobotę na torze w Bakersfield rozpoczęła się kolejna edycja tych zmagań. Tym razem w formie trójmeczów - do cyklu zgłosiły się bowiem trzy zespoły.

Drużyny składały się z ośmiu zawodników - czterech z Dywizji 1 oraz czterech z Dywizji 2 i 3. Następnie najlepsza czwórka z Dywizji 1 ścigała się jeszcze w finale indywidualnym.

Najlepiej spisała się ekipa Reno Team SOS Wolves, dla której 12 punktów wywalczył Russell Green. Drugie miejsce zajęło Perris Pirates.

W barwach tej ekipy bezbłędny był Alex Martin. Zaledwie 17-letni zawodnik, który odjeżdża swój pierwszy pełny sezon w "dorosłym" żużlu, nie dał szans rywalom, a następnie zwyciężył jeszcze w finale indywidualnym.

Odnotujmy, że z ośmioma "oczkami" na koncie turniej zakończył Charles Ermolenko - młodszy brat indywidualnego mistrza świata z 1993 roku Sama.

Kolejna runda cyklu odbędzie się 16 kwietnia. Zawodnicy ponownie spotkają się w Bakersfield.

Punktacja (za: speedwaybikes.com):