KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Polonia - Wybrzeże. Liderzy przesądzili. W Gdańsku błysnął tylko jeden żużlowiec [NOTY]

Liderzy Polonii Bydgoszcz pojechali na tyle dobrze, że zespół z województwa kujawsko-pomorskiego pokonał Zdunek Wybrzeże 52:38. W gdańskiej drużynie w niedzielę zabrakło przede wszystkim "trójek".

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Adrian Miedziński w walce z Rasmusem Jensenem WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Adrian Miedziński w walce z Rasmusem Jensenem
Noty dla zawodników Abramczyk Polonii Bydgoszcz:

Kenneth Bjerre 5. Pierwszy bieg Duńczyk zakończył na ostatniej pozycji, do tego w słabym stylu. Później jednak nie był do uchwycenia dla zawodników Zdunek Wybrzeża i był jednym z ojców zwycięstwa swojego zespołu.

Oleg Michaiłow 5-. Zaczął przeciętnie, później jednak wygrał podwójnie dwa wyścigi, robiąc różnicę. To postawa Łotysza, przy doskonałej jeździe liderów sprawiła, że Abramczyk Polonia wygrała mecz ze spokojną przewagą.

Matej Zagar 5+. Najlepszy zawodnik Abramczyk Polonii. Słoweniec wygrał w świetnym stylu swoje pierwsze cztery wyścigi. W ostatnim wyścigu został wykluczony za atak na Adriana Gałę. Możliwe, że gdyby chwilę odczekał na lepszy moment, zakończyłby mecz z kompletem punktów.

ZOBACZ WIDEO Czy Włókniarz jest tak słaby, jak w pierwszym meczu? "Na pewno stracili pewność siebie"

Daniel Jeleniewski 1. Najsłabszy senior w tym meczu. W dwóch pierwszych biegach przyjechał ostatni, później po długiej walce pokonał 19-letniego Marcela Krzykowskiego. Z pewnością bydgoszczanie liczyli na więcej z jego strony.

Adrian Miedziński 4+. Pojechał w kratkę. Uczestniczył w jedynym podwójnie przegranym wyścigu przez bydgoski zespół, później dwa razy pokonał obu rywali. 10 punktów w jego wykonaniu dało jednak duży spokój bydgoskiemu zespołowi.

Wiktor Przyjemski 5-. Młody zawodnik bydgoskiego klubu wygrał po walce bieg młodzieżowy, później pokonał m.in. dwa razy Wiktora Trofimowa oraz Rasmusa Jensena. Z pewnością postawa juniora dała wiele bydgoskiemu zespołowi.

Przemysław Konieczny 2+. Dwa punkty zdobył na rywalach z Gdańska, więc generalnie zrobił "swoje". Zabrakło jednak zdecydowanie iskry z jego strony.

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Wiktor Trofimow jr 2+. Zaczął mecz nieźle, później jednak było coraz gorzej. Łącznie w pięciu wyścigach pokonał tylko dwóch seniorów i jednego juniora. Z pewnością wymaga się od niego więcej, gdyż ma o wiele wyższy potencjał.

Adrian Gała 3+. Zaczął mecz od podwójnego zwycięstwa, później jednak nie było ani jednego biegu, w któym pokonałby dwóch seniorów rywala. Przy składzie gdańskiej drużyny uzależnionej od dobrej dyspozycji czterech zawodników, było to za mało.

Rasmus Jensen 2. Wystąpił w pięciu biegach, pokonał łącznie tylko dwóch seniorów rywala. Duńczyk, który jest kapitanem Zdunek Wybrzeża wciąż nieco zawodzi w meczach gdańskiego klubu. Wcześniej przyzwyczaił kibiców do tego, że potrafił wygrywać biegi.

Jakub Jamróg 5-. Jako jedyny zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk potrafił wygrywać wyścigi. Dokonał tego trzykrotnie, jednak w pozostałych czterech wyścigach przegrywał z jednym lub z dwoma rywalami. Mimo wszystko pokazał, że wszedł już na dobre w buty lidera Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Kamil Marciniec 1. Pojechał w dwóch biegach i nie zdobył punktów. W teorii to on miał być liderem formacji młodzieżowej Zdunek Wybrzeża, na razie tego jeszcze nei pokazuje.

Marcel Krzykowski 2+. Punktowo nie wyglądało to dobrze, jednak styl jazdy w wykonaniu wychowanka Śląska Świętochłowice był dużo lepszy. Prowadził przez niemal 4 okrążenia z Wiktorem Przyjemskim, a później z Danielem Jeleniewskim. Pokazał, że drzemie w nim potencjał, w szczególności dzięki dobrym startom.

Piotr Gryszpiński brak oceny. Nie jechał.

Czytaj także: 
Mamy potężną lukę w regulaminie 
Niemożliwe emocje w Lublinie

Czy Abramczyk Polonia wygrała zasłużenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×