Żużel. Przegląd kadr uczestników Drużynowego Pucharu Świata. Kto w składzie Polski? Powrót Pedersena?

W drugiej połowie lipca we Wrocławiu odbędzie się Drużynowy Puchar Świata, który planowany jest na co trzeci sezon. Znani są uczestnicy mistrzostw, a my przyglądamy się temu, jakimi potencjalnymi składami mogą oni wystąpić na Stadionie Olimpijskim.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski

Drużynowy Puchar Świata wraca, ale nie na stałe

W latach 2001-2017 Drużynowe Mistrzostwa Świata na żużlu odświeżono i utworzono Drużynowy Puchar Świata z okazałym do zdobycia trofeum im. Ove Fundina. Aż 8 razy sięgnęli po nie Polacy, których pokonać było coraz trudniej. Światowi decydenci uznali więc, że trzeba stworzyć bardziej konkurencyjne zawody i stąd powstanie Speedway of Nations. Produkt, w którym rywalizuje się w formacie parowym, na razie nie porwał, a za poprzednikiem szybko zaczęto tęsknić. Udało się natomiast zatrzymać Polaków, którzy dotąd nie wygrali "nowych" mistrzostw.

Zadecydowano za to, że DPŚ będzie wracać do kalendarza, ale raz na trzy lata. Tym samym w nadchodzącym sezonie zastąpi on SoN, który następnie powróci na kolejne dwa. Półfinały zaplanowano na 25-26 lipca, baraż na 28 lipca, a finał na 29 lipca. Wszystkie te imprezy odbędą się we Wrocławiu. Polska jako gospodarz ma już zapewniony start w decydującym turnieju. To nasza drużyna wygrała też ostatnią edycję. Miała ona miejsce w Lesznie.

Wyniki SoN 2022 wyklarowały uczestników DPŚ 2023 na podstawie rankingu. Na kolejnych stronach przyglądamy się wszystkim reprezentacjom i ich potencjalnym składom, jakie mogą desygnować do walki na Stadionie Olimpijskim. Kadra zespołu ponownie ma liczyć 5 nazwisk, w tym rezerwowego z absurdalnym zastrzeżeniem, że nie ma mieć nie więcej niż 21 lat.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gollob ważniejszy niż Zmarzlik. Tego żaden plebiscyt nie uwzględni

Oglądaj TAURON Speedway Euro Championship tylko w TVP Sport -->>

KUP BILET na 2025 PZM FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową!

Czy Polska wygra w tym roku Drużynowy Puchar Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (9)
 • srv50 Zgłoś komentarz
  Kubera in for Dudek..
  • mari Zgłoś komentarz
   Ale to będą emocje !!! Sześć krajów, a tylko cztery miejsca w finale. Już mam dreszcze. PS, a Ruski wystąpią jako Polska druga?
   • Ela31 Zgłoś komentarz
    @Slawek Bednarski: Siema Tygi! Dawno Cię nie było. Sylwester się przedłużył? ;) Widziałeś moje dzieła na youtube? Muchomorek ino nightmare? Co się dzieje z Simonem ino Lubelakiem?
    Czytaj całość
    Obraził się na mnie? Wiem że pod wpływem emocji jak mnie zdenerwował nazwałem go biłgorajskim wieśniakiem, aleć chciałbym załagodzić napiętą sytuację. My z podkarpackiego razem trzymamy z Kung Lao i ino Simonem Lubelakiem z Biłgoraja oraz z Tobą! Pozdro Mordo! p.s. Ktoś ino drugi raz zgłosił, aleć się nie damy! I wnet pokarzemy paziom gdzie ich miejsce!
    • szlachetny Zgłoś komentarz
     Kubera narazie tylko w polsce sie pokazuje każde zawody za granica przegrywa. Dajcie spokój z tym Paluchem on jeszcze nic nie pokazał i jeszcze dużo musi sie uczyć jubiorzy w polsce to
     Czytaj całość
     Cierniak i Przyjemski (choć nie rozumiem po co kolejny sezon marnuje w Bydgoszczy)
     • rck Zgłoś komentarz
      Na papierze Polska wygląda zdecydowanie najlepiej. Z pozostałych Dania może być cholernie mocna jeśli Nicki będzie w kadrze i dobrej formie.
      • Slawek Bednarski Zgłoś komentarz
       Dudek czy kubera to sezon pokaże ale Przyjemski czy Paluch bije na głowę Kowalskiego to inna klasa w ogole
       • KK78 Zgłoś komentarz
        Zamiast Dudka Kubera
        • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
         Na prosbe Dobruckiego w sztabie naszej reprezentacji ma znalezc sie legendarny menago-Don Bartolo Czekanski z Wilkszyna.