Żużel. Pigułka liczbowa przed Grand Prix 2024. Zmarzlik blisko samodzielnego rekordu. Jubileusze Doyle'a

Jakie ciekawostki statystyczne zostaną lub mogą zostać zrealizowane w rozpoczynającej się w sobotę edycji żużlowego cyklu Grand Prix 2024? Portal WP SportoweFakty postanowił to sprawdzić.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski

Samodzielny rekord Polaka na wyciągnięcie ręki

W latach 2019-2023 wygrał 20 ze wszystkich 49 rund. Statystyka wprost fenomenalna, a że przed tym okresem Bartosz Zmarzlik stał na najwyższym stopniu 3 razy, to z końcem ubiegłego sezonu zrównał się w liczbie pojedynczych zwycięstw w Grand Prix z Jasonem Crumpem. Słynny Australijczyk od blisko piętnastu lat dzierży rekord cyklu pod tym względem. Wiele wskazuje na to, że lada chwila jego wynik zostanie ostatecznie pobity przez niesamowitego Polaka.

W tabeli wszech czasów pod względem podiów jeszcze na czele widnieje Crump, ponieważ częściej stawał na drugim stopniu od Zmarzlika, ale jest to sprawa raczej drugorzędna. Jeżeli nie zdarzy się nic nadspodziewanego, w tym sezonie aktualny indywidualny mistrz świata obejmie samodzielne prowadzenie, a imponujący wynik będzie już tylko mógł latami śrubować. I być może świadkami tej historycznej chwili będziemy już w sobotę w Chorwacji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Havelock wrócił do zdarzenia ze Zmarzlikiem. "To hańba dla tego sportu"

KUP BILET na 2025 PZM FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową!

Czy pamiętasz sezon Grand Prix 1997 i pierwszy turniej w Pradze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • Don Ezop Fan Zgłoś komentarz
    "Wreszcie nieodzownym elementem GP jest od 27 lat Praga". Na wszytkich rundach w Pradze byl Don Bartolo Czekanski z Wilkszyna.