Bieg 15
36
3 : 3
30

Na wyjściu z pierwszego łuku Kościuch minął Watta. Na drugim wirażu Australijczyka próbował wyprzedzić Suchecki, ale Watt odparł ten atak. W dalszej fazie biegu "Zibi" musiał bronić się przed atakami Trojanowskiego. Obaj zawodnicy wpadli na metę niemal równocześnie. Sędzia zawodów punkt przyznał Trojanowskiemu.

1

Karpow nie dał rywalom najmniejszych szans. Hansen na drugim łuku próbował wejść pod łokieć Sucheckiego, ale ten odparł atak. Krakowianie są już pewni odniesienia pierwszego zwycięstwa w Nice Polskiej Lidze Żużlowej.

Bieg 13
30
3 : 3
24

Karpow prowadził od startu do mety. Suchecki na pierwszym łuku zwycięsko wyszedł z walki z Hansenem. Przerwa na kosmetykę toru i zgłoszenie obsady biegów nominowanych.

-> Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat czarnego sportu!

Bieg 11
27
2 : 4
21
Norbert Kościuch Rezerwa taktyczna za Adrian Gomólski
3

Daszkiem o taśmę zahaczył Thorssell. Wyścig został przerwany. Powtórka w pełnej obsadzie. Thorssell otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

W powtórce świetny start Thorssella, a na pierwszym łuku do Szweda dołączył Kościuch. Trojanowski do końca atakował Thorssella i wyprzedził Szweda na ostatnich metrach. Defekt Pytela na końcu stawki.

Bieg 9
25
4 : 2
17

Karpow na pierwszym łuku jadąc po szerokiej przedarł się na prowadzenie. W pogoń za Ukraińcem rzucił się Kościuch, ale nie zdołał zagrozić zawodnikowi Speedway Wandy Instal Kraków.

Bieg 8
21
3 : 3
15

Efekt domina w pierwszym łuku. Trojanowski wypchnął Thorssela, a ten podciął Pedersena. Duńczyk zanotował upadek. Pedersen wstał z toru o własnych siłach. Powtórka w pełnej obsadzie.

W powtórce najlepiej spod taśmy wyszedł Trojanowski. Zawodnik krakowskiego klubu wygrał z dużą przewagą. Pedersen na przeciwległej prostej uporał się z Kaczmarkiem.

12

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Pytel otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

W powtórce krakowianie wygrali start. Karpow odniósł pewne zwycięstwo. Z kolei Pytel do końca bronił się przed atakami Sucheckiego. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Sąd Apelacyjny w Rzeszowie przyznał rację Rafałowi Okoniewskiemu. Sprawa w toku

1
Bieg 6
13
3 : 3
11

Na pierwszym łuku Wawrzyniak jadąc przy krawężniku na chwilę przedarł się na drugie miejsce, ale na przeciwległej prostej spadł na koniec stawki. Pewny triumf Trojanowskiego, który na pierwszym wirażu po szerokiej minął Gomólskiego.

Bieg 5
10
5 : 1
8

Krakowianie nie dali rywalom najmniejszych szans. Gospodarze zdecydowanie lepiej wyszli ze startu i odnieśli podwójne zwycięstwo. Thorssell do końca atakował Hansena.

Bieg 4
5
3 : 3
7

Na prostej startowej doszło do kontaktu między Piosickim i Trojanowskim. Ten drugi musiał ratować się przed upadkiem. Sędzia przerwał wyścig, a powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie.

W powtórce Trojanowski przez cały wyścig atakował Sucheckiego, ale zawodnik gnieźnieńskiego klubu skutecznie odpierał próby "Trojana". Przerwa na równanie toru.

-> PGE Ekstraliga międzynarodowa? Łotysze poważnym kandydatem do awansu!

4

Gnieźnianie lepiej rozegrali pierwszy łuk i przez chwilę jechali na podwójnym prowadzeniu. Zarówno Dróżdż, jak i Piosicki na wyjściu z pierwszego wirażu minęli Kaczmarka. Ten na drugim wirażu minął Dróżdża, a następnie rzucił się w pogoń za Piosickim.

1
2
1
2
2
Bieg 1

Ogromny pech Karpowa! Ukrainiec najlepiej rozegrał pierwszy łuk i przedarł się na prowadzenie. Jednak pod koniec pierwszego okrążenia motocykl Karpowa odmówił posłuszeństwa. Pewne podwójne zwycięstwo gości.

13:41 - zawody rozegrane zostaną według I zestawu startowego. Na trybunach komplet publiczności.

13:40 - koniec prezentacji.

13:30 - rozpoczęła się prezentacja.

13:25 - koniec próby toru.

13:15 - Początek próby toru. Biorą w niej udział Hansen, Watt, Kościuch i Pedersen.

12:52 - składy potwierdzone.

12:36 - w Krakowie ciepło i słonecznie. Zawody powinny odbyć się bez żadnych przeszkód.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?