1 : 5
26
Artur Czaja Rezerwa taktyczna za Rafał Szombierski
2

Po starcie prowadził Jonas Davidsson, ale popełnił błąd na pierwszym okrążeniu i spadł szybko na ostatnie miejsce. Przez praktycznie cały wyścig prowadził Artur Czaja. Częstochowianie jechali parowo i uniemożliwi Andreasowi Jonssonowi wyprzedzenie ich. W Zielonej Górze pada coraz mocniej.

Bieg 10
33
4 : 2
21

Emil Sajfutdinow w drugim łuku pierwszego okrążenia przy krawężniku wyprzedził Krzysztofa Jabłońskiego. Rosjanin do końca wyścigu musiał uważać na zawodnika Stelmet Falubazu. Przerwa. W Zielonej Górze zaczyna kropić deszcz.

Polecamy! Blog Roberta Dowhana: Niedzieli cudów nie będzie

Bieg 9
29
5 : 1
19

Istna wymiana ciosów! Tym razem lepiej ruszyli gospodarze. Po szerokiej napędzał się Rune Holta, ale jego szarże były bezskuteczne w obliczu mądrej, parowej jazdy gospodarzy.

Bieg 7
24
5 : 1
18
Patryk Dudek Rezerwa zwykła za Jonas Davidsson
2

Patryk Dudek wyprzedził Emila Sajfutdinowa w drugim łuku pierwszego okrążenia. Bardzo daleko z tyłu Artur Czaja. Kolejne łatwe podwójne zwycięstwo zielonogórzan. Przerwa.

Zapraszamy na SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach

Bieg 6
19
2 : 4
17

Ponownie świetny start pary częstochowskiej. Michael Jepsen Jensen próbował założyć Andreasa Jonssona, ale Szwed obronił się i atakował Rune Holtę. Cała trójka jechała blisko siebie.

Bieg 5
17
3 : 3
13

Równy start Grigorija Łaguty i Krzysztofa Jabłońskiego. Rosjanin wygrał walkę na łokcie i pierwszy zameldował się w pierwszym łuku. Łaguta uciekł parze zielonogórskiej. Szombierski próbował natomiast dogonić Jabłońskiego.

Bieg 4
14
5 : 1
10

Bardzo dobry start Huberta Łęgowika, ale został on wypchnięty na szeroką i dojechał ostatni. Emil Sajfutdinow zderzył się z Andreasem Jonssonem, ale obyło się bez upadku. Pewne, bezproblemowe zwycięstwo zielonogórzan. Przerwa.

Emil Sajfutdinow otrzymał ostrzeżenie od sędziego za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na torze.

Polecamy! Testowałem nowy tłumik w Szwecji - rozmowa z Jarosławem Hampelem

Bieg 3
9
1 : 5
9

Zdecydowanie lepszy start pary gości. W drugim łuku mocno do Michaela Jepsena Jensena zbliżył się Piotr Protasiewicz. Kapitan Falubazu mocno naciskał Duńczyka, ale zawodnicy Włókniarza starali się jechać parą utrudniając Protasiewiczowi ataki.

Bieg 2
8
5 : 1
4

Po starcie prowadził Artur Czaja, ale na wejściu w drugi łuk pierwszego okrążenia jednocześnie wyprzedzili go młodzieżowcy miejscowego Falubazu.

Bieg 1
3
3 : 3
3

Bardzo dobrze wystartował Rafał Szombierski, który napędzał się po szerokiej, ale szybko spadł na trzecie miejsce. "Szumina" musiał bronić się przed atakami Jonasa Davidssona. Z przodu natomiast spokojne zwycięstwo Jarosława Hampela.

18:30 - Zawodnicy już przygotowany do wyjazdu na tor.

18:20 - Rozpoczyna się prezentacja. Na trybunach niemalże komplet widzów. Zawody zostaną rozegrane wg II zestawu startowego.

18:10 - Próba toru dobiegła końca.

18:00 - Rozpoczęła się próba toru. Częstochowian reprezentują Grigorij Łaguta i Rune Holta. Falubaz natomiast desygnował Jarosława Hampela i Andreasa Jonssona.

17:30 - W Zielonej Górze przejaśnia się. Wyszło słońce.

17:15 - W miejsce Alexa Zgardzińskiego Kamil Adamczewski. Drugim juniorem Lwów, zgodnie z przewidywaniami, będzie Hubert Łęgowik.

16:50 - W Zielonej Górze co jakiś czas pada deszcz. Temperatura wynosi natomiast około 25 stopni Celsjusza.

Pierwszy mecz tych ekip w tym sezonie zakończył się zwycięstwem Stelmet Falubazu 48:42.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?
Typy Krzysztofa Cegielskiego
Typy Jacka Gajewskiego
Typy Barłomieja Czekańskiego

Bieg 8

Defekt tuż po starcie zanotował Patryk Dudek. Na podwójne prowadzenie wyjechali natomiast goście. Niespodziewanie start wygrał Rafał Szombierski, do którego szybko dołączył Grigorij Łaguta. Rosjanin odjechał do przodu, ale za jego plecami Andreas Jonsson w ogóle nie zbliżał się do Szombierskiego.

Bieg 12

Grigorij Łaguta natychmiast po starcie założył całą stawkę i wygrał z olbrzymią przewagą. Za jego plecami zielonogórzanie. Artur Czaja bowiem daleko z tyłu. Junior Włókniarza nie dojechał do mety.

Bieg 13
Patryk Dudek Rezerwa zwykła za Krzysztof Jabłoński
3

Goście po starcie wyjechali na podwójne prowadzenie, ale szybko wyprzedził ich Patryk Dudek. Jarosław Hampel jadąc na czwartym miejscu zrzucił gogle ze swojego kasku. "Mały" zrezygnował z jazdy podczas trzeciego okrążenia. Mocno pada. Przerwa.

W Zielonej Górze leje. Rozegranie wyścigów nominowanych staje pod znakiem zapytania. Arbiter udał się do parku maszyn, by wspólnie z komisarzem toru i kierownikami obu drużyn podjąć decyzję, czy zawody będą kontynuowane.

Na torze już dość sporo kałuż. Mecz został oficjalnie przerwany. Punkt bonusowy trafia na konto Stelmet Falubazu.

Krzysztofa Kasprzak: Szkoda, że takie tory robią na Grand Prix