Kolejne problemy pod K2. Marek Klonowski trafił pod opiekę lekarza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Rafał Fronia / Na zdjęciu: widok na K2
Facebook / Rafał Fronia / Na zdjęciu: widok na K2
zdjęcie autora artykułu

Kolejny polski uczestnik wyprawy na K2 pod dowództwem Alexa Txikona ma problemy. Marek Klonowski z bazy został przetransportowany śmigłowcem pod opiekę lekarza wyprawy. Powodem jest angina.

W tym artykule dowiesz się o:

Jak przekazał dziennikarz RMF FM, Michał Rodak, Marek Klonowski zmagał się z anginą. W bazie umiejscowionej na wysokości 5 000 metrów n.p.m. nic nie pomagało polskiemu alpiniście. Dlatego został przetransportowany pod opiekę lekarza wyprawy, który przebywa w Pakistanie.

Klonowski jest drugim Polakiem, który opuścił wyprawę pod dowództwem Alexa Txikona. Pierwszym śmigłowcem z bazy poleciał Waldemar Kowalewski, który podczas wspinaczki doznał urazu po uderzeniu kamieniem. Następnie śmigłowiec zabrał z bazy Klonowskiego.

K2 to jedyny niezdobyty zimą ośmiotysięcznik. Oprócz ekipy Txikona, w tym roku swoją ekspedycję zorganizowali himalaiści z Rosji, Kazachstanu i Kirgistanu.

Zobacz także: Rocznica śmierci Tomasza Mackiewicza. Dominik Szczepański: przez 8 lat wszyscy się z niego śmiali.

Przypomnijmy, że za rok K2 zimą będzie chciała zdobyć także polska ekipa. Na razie nie wiadomo, kto mógłby zostać kierownikiem wyprawy. Pojawiły się plotki, że może to być Krzysztof Wielicki (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): widowiskowy nokaut "latającym kolanem"

Źródło artykułu: