Alpinizm. Nowy przydomek Denisa Urubko. Koledzy zaczynają do niego mówić "Dr House"

Dla wielu alpinistów Denis Urubko to wzór do naśladowania. W środowisku wspinaczy wysokogórskich mówi się już o nim... "Dr House"! W ciągu ostatnich kilku dni brał udział w trzech akcjach ratunkowych.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Denis Urubko East News / AFP/EAST NEWS / Na zdjęciu: Denis Urubko
"Denis Urubko staje się specjalistą od akcji ratunkowych. Kilka dni temu uratował na Gasherbrumie VII Włocha Francesco Cassardo, a wczoraj i dziś wziął udział w DWÓCH kolejnych, udanych akcjach ratunkowych w trudnym terenie! Koledzy zaczynają do niego mówić "Dr House" (genialny lekarz z serialu pt. "Dr House" - przyp. red.) - napisano na facebookowym koncie "Portal Tatrzański".

Kilka dni temu 45-letni Urubko był w grupie, która uratowała Francesco Cassardo. Włoch spadł kilkaset metrów i doznał poważnych obrażeń, m.in. złamania kości udowej oraz urazu szyi.

W czwartek (25 lipca) Kazach z rosyjskim i polskim paszportem znów był na posterunku. Razem z Sergim Mingotem przeprowadził skuteczną akcję ratunkową na Gaszerbrumie, pomagając Sauliusowi Damuleviciusowi z Litwy.

ZOBACZ WIDEO Fantastyczny wyczyn Andrzeja Bargiela! Wbiegł na Wielką Krokiew w Zakopanem

ZOBACZ: Alpinizm. "Cud". Włoskie media zachwycają się akcją z Polakami >>

Jak poinformował portal explorersweb.com, w piątek Urubko i Mignote oraz kilku innych wspinaczy udzielili pomocy jednemu z pakistańskich alpinistów.

Urubko w ciągu ostatnich kilkunastu dni wszedł na Gaszerbrum II (8035 m n.p.m). Teraz przygotowuje się do tego, by wyznaczyć nową drogę na najniższy ośmiotysięcznik Karakorum. Pasję łączy z ratowaniem kolegów-wspinaczy.

ZOBACZ: Alpinizm. To oni brali udział w akcji ratunkowej. Znane nazwiska Polaków >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×