KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

"Cisza i przygnębienie". Gorzkowska była świadkiem śmierci Mignote

Magdalena Gorzkowska napisała w mediach społecznościowych o tragicznym wypadku na K2. "Niestety obrażenia były tak poważne, że Sergi nie miał szans na przeżycie" - zdradziła polska alpinistka (nie była to wyprawa Nepalczyków, którzy zdobyli dziś K2).

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Magdalena Gorzkowska podczas wspinaczki na Manaslu Facebook / Magdalena Gorzkowska / Na zdjęciu: Magdalena Gorzkowska podczas wspinaczki na Manaslu
Informacja o śmierci hiszpańskiego wspinacza Sergiego Mignote pojawiła się chwilę po tym, jak świat dowiedział się o pierwszym zimowym zdobyciu szczytu K2 przez 10-osobową ekipę Nepalczyków. Świadkiem dramatu Hiszpana na K2 byli Polacy - Magdalena Gorzkowska i Oswald Pereira.

"To powinien być dzień, w którym będziemy gratulowali 10 osobom, które weszły na K2 pierwszy raz zimą. I oczywiście gratulujemy. Ale jest to też niestety dzień, w którym w Bazie panuje smutek. Podczas zejścia z Obozu I byliśmy świadkami upadku Sergiego Mingote" - czytamy na twitterowym koncie Gorzkowskiej.

"... (...) przyczyną upadku i jedyne co mogliśmy zrobić było niesienie pierwszej pomocy. Niestety, obrażenia były tak poważne, że Sergi nie miał szans na przeżycie. W tym momencie w Bazie panuje cisza i przygnębienie i też niewiele chcemy mówić" - dodała polska alpinistka i himalaistka.

Fragment wpisu Gorzkowskiej został ucięty, więc ciągle nieznana jest przyczyna upadku Mignote. Wcześniej hiszpańskie media informowały, że himalaista uległ wypadkowi na wysokości obozu pierwszego. Relacjonowano, że był nieprzytomny. W akcji ratowniczej brali udział Alex Gavan, Tamara Lunger oraz Gorzkowska i Pereira.

Zobacz:
K2 zimą zdobyte! Krzysztof Wielicki: Jeśli ta historia miała się zakończyć bez Polaków, stało się najlepiej, jak mogło
K2 zdobyte przez Szerpów! Ludzie od "czarnej roboty" pokazali, że potrafią (KOMENTARZ)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • Tomy Zgłoś komentarz
  Ha, czy to podobnie jak z tym jak zdobycie K2 w marcu według Urubko też nie kwalifikuje się do reguł zimowego wejścia? Wymyślmy własną dyscyplinę, np zdobycie K2 w klapkach
  Czytaj całość
  Kubota...;)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×