To koniec marzeń o K2! Magdalena Gorzkowska ewakuowana

Koniec marzeń Magdaleny Gorzkowskiej o zdobyciu K2. Polka została ewakuowana do Skardu po tym, jak borykała się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Magdalena Gorzkowska Instagram / Magdalena Gorzkowska / Na zdjęciu: Magdalena Gorzkowska
"Alpinistka z ekipy SST Magdalena z Polski została ewakuowana do Skardu z K2. Przetransportowano ją helikopterem Army Aviation w czwartek rano" - podał na Twitterze dziennikarz dawn.com Jamil Nagri.

Wygląda na to, że Magdalena Gorzkowska była ewakuowana helikopterem wojskowym. Wcześniej informowano, że przetransportuje ją firma Askarai Aviation.

O kłopotach Magdaleny Gorzkowskiej i konieczności ewakuacji donosił w środę Chhang Dawa Sherpa, szef agencji Seven Summit Treks. Nie podawał jednak szczegółów.

ZOBACZ WIDEO: Prawdziwe legendy skoków narciarskich. Niezwykłe spotkanie po latach

Dokładniejsze ustalenia w sprawie byłej lekkoatletki opublikował Jamil Agri.

"Członkini wyprawy SST Magdalena Katarzyna Gorzkowska z Polski narzekała na silny ból brzucha, wymiotowała w obozie pierwszym. Została ewakuowana do bazy pod K2. Poprosiła o ewakuację helikopterem" - pisał.

Przypomnijmy, że Gorzkowska ogłosiła na początku tygodnia precyzyjny plan akcji szczytowej. Wraz z zespołem zamierzała dotrzeć w czwartek do obozu III (7300 m), a w nocy z 4 na 5 lutego zaatakować szczyt K2. Powrót do bazy zaplanowany był na 6 lutego (więcej TUTAJ >>).

Czytaj także: "Nie chcieliśmy budzić kontrowersji". Mingma Gyalje Sherpa o zdobyciu K2

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×