YouTube / oficjalny profil / Michael Young

Niewiarygodne trafienie w PLK!

Krzysztof Kaczmarczyk

Z fajerwerkami rozpoczęła się faza play-off Energa Basket Ligi w Ostrowie Wielkopolskim. W meczu Arged BM Stal - Legia Warszawa, zawodnik gospodarzy Michael Young, trafił... zza połowy!

W swoim pierwszym ćwierćfinałowym meczu obrońcy tytułu, koszykarze Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski  długo nie potrafili trafić z dystansu.

Mecz z Legią Warszawa rozpoczęli od sześciu kolejnych pudeł zza linii 6,75. W ostatniej minucie pierwszej kwarty w końcu przyszło jednak przełamanie.

Najpierw bowiem z akcji trafił Denzel Andersson, a w ostatnich sekundach tej części niesamowite trafienie zaliczył Michael Young.

Arged BM Stal miała na swoją akcję 1,2 sekundy i wprowadzało piłkę do gry spod własnego kosza. Kobi Simmons podał do Younga, który stał przy linii bocznej tuż przed linią środkową. Zawodników mistrzów Polski zdołał się tylko odwrócić i oddać rzut rozpaczy. Piłka wpadła do kosza, a ostrowska Arena eksplodowała z radości.

Nawet jednak takie trafienie nie uchroniły Arged BM Stali od niespodziewanej porażki na otwarcie serii ćwierćfinałów Energa Basket Ligi - Legia wygrała bowiem 82:78 i objęła prowadzenie w rywalizacji do trzech zwycięstw.

Szczegółową relację z meczu znajdziesz -->> TUTAJ.

Zmiana liderów, nieoczekiwani bohaterowie. Enea Zastal BC blisko półfinału EBL!