PAP/EPA / Tolga Bozoglu / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Chorwacji

Chorwacja o włos od wpadki. Potrzebne były rzuty karne

Rafał Szymański

Uznawana za faworyta reprezentacja Chorwacji w serii rzutach karnych byli skuteczniejsi od Tunezji. Bramkarz Ivica Ivusić spisał się na medal.

Pierwsza połowa przebiegała w zaskakujący sposób. W 28. minucie rywalizacji Ali Abdi pojawił się w polu karnym, otrzymał dośrodkowanie i strzelił nad bramką Dominika Livakovicia. Tunezyjczycy nabrali pewności siebie i wiatru w żagle.

W 33. minucie w roli pierwszoplanowej wystąpił Hamza Jelassi. Doświadczony pomocnik najwyżej wyskoczył do piłki i strzałem głową zmieścił piłkę tuż przy wewnętrznej części prawego słupka. Ekipa z północnej Afryki celebrowała gola, lecz sędzia po konsultacji VAR zasygnalizował pozycję spaloną.

Spośród podopiecznych Zlatko Dalicia bliski szczęścia był Mario Pasalić. Ofensywny pomocnik wypracował sobie klarowną sytuację i o dużym szczęściu mógł mówić golkiper Bechir Ben Said, bo rywal ostatecznie nie trafił w światło bramki.

Tunezyjczycy na brak dobrych okazji nie mogli narzekać. Jedną z nich miał Sayfallah Ltaief, który również strzelił minimalnie niecelnie.

Bohaterem w serii rzutów karnych był bramkarz Ivica Ivusić. Chorwaci wygrali 5:4 z Tunezją w półfinale towarzyskiego FIFA Series 2024 Egypt.

Tunezja - Chorwacja 0:0, rz. k. 4:5