Biegi narciarskie. Puchar Świata. Izabela Marcisz blisko punktów. Zebrała pochwały od Justyny Kowalczyk

Izabela Marcisz zajęła 33. miejsce w sobotnim biegu na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym, który rozegrano w Ruce. Polka zebrała pochwały od Justyny Kowalczyk.

Łukasz Witczyk
Izabela Marcisz Newspix / THIBAUT/NORDPOLE / Na zdjęciu: Izabela Marcisz
Polskie biegaczki czynią systematyczne postępy. Co prawda nie zdobywają jeszcze punktów Pucharu Świata, ale ich wyniki mogą napawać optymizmem. W piątek Monika Skinder była 32. w kwalifikacjach do sprintu w Ruce, a w sobotę Izabela Marcisz zajęła 33. miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym.

Choć Marcisz punktów nie zdobyła i do 30. pozycji straciła blisko 12 sekund, to z jej wyniku zadowolona była Justyna Kowalczyk. Najlepsza w historii polska biegaczka zwróciła uwagę na stratę, jaką Marcisz miała do zwyciężczyni biegu, Therese Johaug.

"Izka Marcisz straciła 2min3sek do Johaug! Brawo!!!!' - napisała Kowalczyk na swoim twitterowym profilu, która nie ukrywa dumy ze swojej podopiecznej. To kolejny sygnał, że młode polskie biegaczki mogą wkrótce zacząć regularnie punktować.

19-letnia Marcisz uznawana jest za spory talent. Co prawda punktów PŚ jeszcze nie zdobyła, ale w zeszłym sezonie zajęła 4. miejsce w biegu na 5 km stylem dowolnym na mistrzostwach świata juniorów.