"Moje serce jest złamane". Armagedon na arenie mistrzostw świata. Przerażające obrazki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Felix Loch / Tor w Koenigssee doszczętnie zniszczony przez powódź
Instagram / Felix Loch / Tor w Koenigssee doszczętnie zniszczony przez powódź
zdjęcie autora artykułu

Niemcy walczą z potężną powodzią. Żywioł nie ominął obiektów sportowych i doszczętnie zniszczył tor bobslejowy w Koenigssee. Widok jest przerażający. Woda zrównała z ziemią arenę, gdzie odbywają się największe światowe imprezy.

W tym artykule dowiesz się o:

Ponad 150 ofiar, tysiące osób utraciło dorobek całego życia, straty w miliardach euro - Niemcy walczą z największą powodzią od lat. Kolejne zdjęcia i materiały wideo z miejsca tragedii chwytają za serce. Żywioł uderzył z potężną siłą i niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze.

Jedną z miejscowości, która bardzo ucierpiała przez powódź, jest Koeningssee. Znajduje się w niej m.in. tor bobslejowy i saneczkowy. Właściwie można byłoby napisać, że znajdował się, bo po przejściu fali kulminacyjnej, obiekt niemal został zrównany z ziemią.

Felix Loch, trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich, jeden z najlepszych saneczkarzy w historii zamieścił przerażające zdjęcie na Instagramie, pokazujące ogrom zniszczeń toru w Koeningssee. "Moje serce jest złamane. Mam nadzieję, że wszyscy są zdrowi" - napisał. Zobaczcie, jak wygląda tor po wodnym armagedonie:

Do sieci trafiło więcej zdjęć uszkodzonego obiektu. Pojawiło się nawet wideo, na którym widać, jak rwąca, brudna woda dostała się do niecki torowej. Spójrzcie:

Tor będzie wymagał generalnego remontu. - W przyszłym sezonie nie odbędą się tutaj żadne wydarzenia sportowe - już zapowiedział Thomas Schwab, prezes niemieckiego związku bobslejowego. To duża strata dla miejscowych organizatorów, bowiem zimą w Koeningssee zaplanowane były Puchary Świata oraz mistrzostwa świata juniorów w bobslejach i skeletonie.

- Tor do użytku będzie najwcześniej nadawał się w październiku przyszłego roku - dodał Schwab, cytowany przez portal sport1.de. Szef związku finansowe straty ocenił na "dziesiątki milionów".

Czytaj także: Bez Stocha też można! Jakub Wolny najlepszy w Wiśle, Dawid Kubacki trzeci! Dramatyczne sceny w Wiśle! Wielka mistrzyni zabrana karetką do szpitala

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjął piłkę na własnej połowie, a potem... Coś nieprawdopodobnego!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)