Było z nim naprawdę źle. Bliscy się bali, że coś sobie zrobi

Getty Images / Na zdjęciu: Tyson Fury
Getty Images / Na zdjęciu: Tyson Fury

2015 rok był szczególny dla Tysona Fury'ego. Wtedy wygrał pojedynek z Władimirem Kliczko o pasy mistrzowskie WBA, WBO, IBF i IBO wagi ciężkiej. Niestety, ten sukces nie wpłynął pozytywnie. Anglik zmagał się z depresją.

W tym artykule dowiesz się o:

Kibice boksu doskonale pamiętają dominację braci Kliczko. Zarówno Władimir jak i Witalij byli prawdziwymi hegemonami w wadze ciężkiej. Stąd szokująca dla wielu była gala w Duesseldorfie, która odbyła się w listopadzie 2015 roku. Doszło wtedy do walki młodszego z ukraińskiego rodzeństwa.

Władimir stoczył pojedynek z Tysonem Furym. Anglik pokonał mistrza jednogłośną decyzją sędziów i zgarnął pasy WBA, WBO, IBF i IBO. Wydawałoby się, że życie zawodnika z Manchesteru po tak ogromnym sukcesie jeszcze bardziej rozkwitnie. Nic z tych rzeczy.

Fury doznał depresji. Choroba połączona z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych sprawiły, iż pięściarz wylądował na dnie. Jego przyjaciel Isaac Lowe zdradził, że wraz z innymi bacznie monitorowali poczynania "Króla Cyganów".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wyjątkowa impreza u Beckhamów. Wideo trafiło do sieci

- Ktoś musiał być z nim 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Mniej więcej przez cały czas. Możesz być najbogatszym człowiekiem na świecie, możesz mieć wszystko. Ale jeśli chodzą ci po głowie okropne myśli, lepiej mieć kogoś obok - powiedział w odcinku serialu "Fury Uncovered".

Skąd takie podejście Tysona Fury'ego? Anglik po wygraniu pojedynku z Władimirem Kliczko poczuł, że ma świat u swoich stóp i stracił motywację.

- Zanim walczył z Kliczko, zapytałem go konkretnie: "co zrobisz, gdy wygrasz?". On powiedział: "będę nieszczęśliwy". Zapytałem go czy nie zamierza pojechać na wakacje z rodziną lub dziećmi, żeby to uczcić? Powiedział, że będzie najprawdopodobniej przygnębiony. To było jak jego ostateczny cel w życiu i go osiągnął - powiedział jego trener przygotowania fizycznego Kristian Blacklock, cytowany przez "The Sun".

****
Jeśli doświadczasz problemów psychicznych, w miarę możliwości, skontaktuj się ze specjalistą. Warto zadzwonić także na jeden z wielu darmowych telefonów zaufania np. 116 123 - to numer Kryzysowego Telefonu Zaufania.

Zobacz też:
Zmiana wśród kibiców Adamka. Dziennikarz zwrócił na to uwagę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty