WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Łukasz Kuczera: Mowa ciała mówi wiele. Williamsowi brakuje jedności (komentarz)

Patrick Head wrócił do Williamsa. W sobotę można było go dostrzec w boksach zespołu z Grove. I przy tej okazji znów nie popisała się Claire Williams. Brytyjka potraktowała nowego konsultanta technicznego oraz jedną z legend F1 jak powietrze.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Claire Williams

Wejście Patricka Heada do garażu Williamsa odnotowały kamery telewizyjne. Kibice na całym świecie mogli przez kilkanaście sekund oglądać, jak 72-latek przechadza się między pracownikami i dogląda monitorów z danymi. To moment historyczny, bo oto do pracy w teamie wrócił jeden z jego założycieli. Ostatnia deska ratunku.

Mogłoby się wydawać, że były to nic nie znaczące ujęcia, przerywnik między kolejnymi treningowymi przejazdami kierowców. Zwłaszcza, że w tej chwili na torze działo się niewiele.

Czytaj także: Niepokojący sygnał ws. Williamsa z Chin 

Jednak to, co jest uderzające w tym wszystkim, to zachowanie Claire Williams. Szefowa zespołu z Grove nawet nie zainteresowała się wizytą Heada. Odwróciła tylko głowę do tyłu i zajęła się ustawianiem krzesła za pulpitem, na którym postanowiła usiąść. To detal, ale pokazuje też, w jakiej sytuacji znajduje się Williams.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Szanse Roberta Kubicy w zespole Williamsa? Musimy zejść na ziemię

Ryba psuje się od głowy, a w przypadku legendarnego zespołu coraz trudniej uciec od wrażenia, że to właśnie córka Franka Williamsa jest współodpowiedzialna za obecny kryzys. Jeśli Robert Kubica i George Russell nie mają nawet nadziei na uzyskanie dobrych wyników na torze, to co mają czuć pracownicy Williamsa? Również ci, którzy weekendy wyścigowe spędzają w fabryce w Grove.

W takich chwilach bardzo ważne jest okazanie jedności. Mowa ciała zdradza więcej niż nam się wydaje. Wystarczy, że Williams towarzyszyłaby Headowi w jego przechadzce po garażu, a jakże inny obraz otrzymaliby kibice na całym świecie. Widzielibyśmy, że w trudnych chwilach ekipa zachowuje jedność, że w myśl zasady "wszystkie ręce na pokład" Williams i Head działają wspólnie na rzecz zespołu.

A tak fani zobaczyli, jak do pomieszczeń Williamsa wchodzi jego legenda i ostatnia nadzieja, a szefowa teamu jest tym w ogóle niezainteresowana! Kuriozum.

Jak słusznie zauważył Bernie Ecclestone w jednym z ostatnich wywiadów, obecne problemy Williamsa to dopiero początek. Firma zatrudnia wielu wykwalifikowanych inżynierów, ale jeśli nie dostrzegą oni nadziei na szybką poprawę sytuacji zespołu i wyników, to zaczną szukać pracy gdzie indziej. Formuła 1 jest na tyle hermetycznym światem, że doświadczony pracownik zawsze znajdzie zatrudnienie.

Czytaj także: Apel Marka Hughesa. Nie skreślajcie Kubicy! 

Sobotnie zachowanie Claire Williams to tylko kolejny dowód na to, że nie radzi sobie z zarządzaniem zespołem. Znamienne jest też to, że pozycja Brytyjki w firmie rosła akurat w momencie, gdy Head powoli odchodził w cień. Czy teraz role się odwrócą? To mocno wątpliwe, bo trudno oczekiwać, by 72-latek objął stanowisko szefa zespołu. Nawet jeśli Peter Windsor widzi w nim idealnego kandydata do takiej roli.

Jednak powoli trudno mieć nadzieję na poprawę wyników Williamsa w tym sezonie, a to oznacza zmiany, które nie skończą się na odejściu Paddy'ego Lowe'a i zatrudnieniu Patricka Heada w roli konsultanta. One wcześniej czy później doprowadzą też do odejścia Claire Williams. Trochę cierpliwości.

Łukasz Kuczera 

Czy Claire Williams powinna zrezygnować z funkcji szefa zespołu Williams?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (11):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Karol Kubiak 0
  Jak każda baba do niczego się nie nadaje. Tym bardziej do zarządzania.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Karol Kubiak 0
  Jak każda baba do niczego się nie nadaje. Tym bardziej do zarządzania.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Karol Kubiak 0
  Jak każda baba do niczego się nie nadaje. Tym bardziej do zarządzania.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×