F1. GP Monako. Williams i Robert Kubica ustalili rekord sezonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / J Fox / Na zdjęciu: Robert Kubica
Getty Images / J Fox / Na zdjęciu: Robert Kubica

Pit stop Roberta Kubicy podczas Grand Prix Monako wyniósł zaledwie 2,07 sekundy. Oznacza to, że Williams ustanowił rekord sezonu.

[tag=308]

Robert Kubica[/tag] na torze nie ma co liczyć na równorzędną walkę z innymi kierowcami. Na szczęście mechanicy Williamsa potrafią obsłużyć Polaka bardzo szybko (chociaż i to nie zawsze). Podczas GP Monako postój Kubicy w alei serwisowej trwał zaledwie 2,07 sekundy.

Oznacza to, że był on najszybszy spośród wszystkich ekip w niedzielnym wyścigu, ale także i najlepszy w całym sezonie. Żaden zespół nie osiągnął tak fantastycznego czasu.

Mechanicy Williamsa spisali się na medal. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęło Renault, które Daniela Ricciardo obsłużyło w czasie 2,37 s. Ostatnią pozycję na podium zgarnął Sebastian Vettel (Ferrari) z czasem 2,41 s. Pierwszą dziesiątkę zamknął pit stop Lance Strolla (Racing Point) - 3,07 s.

Kubica podczas GP Monako zajął 18. miejsce. Wyprzedził Charlesa Leclerca (nie ukończył wyścigu) i Antonio Giovinazziego. Jego partner z zespołu George Russell był 15.

- Widzę dużo plusów. Do momentu wyjazdu samochodu bezpieczeństwa ten wyścig był dla mnie bardzo dobry - podsumował Kubica.