Formuła 2: Wypadek Micka Schumachera. Bolid poleciał w powietrze!

Mick Schumacher już po pierwszym okrążeniu zakończył udział w wyścigu Le Castellet. 20-letni kierowca miał wypadek, w którym uczestniczył również jego kolega z teamu Sean Gelalel.

Michał Jankowski
Wypadek Micka Schumachera Materiały prasowe / F1TV / Wypadek Micka Schumachera
Pechowo rozpoczął się wyścig w Le Castellet dla Micka Schumachera. Sean Gelael przegapił moment hamowania i trafił prosto w bolid swojego klubowego kolegi. Samochód Schumachera został wyrzucony w powietrze. 20-letni kierowca szczęśliwie wrócił na trasę, unikając kolejnej kolizji.

Bolid okazał się jednak zbyt uszkodzony i nie pomogła nawet wizyta w alei serwisowej. Schumacher musiał zakończyć udział w wyścigu. - Nie mam wiele do powiedzenia. Jestem bardzo nieszczęśliwy. Oczywiście nikt nie zrobił tego celowo, zwłaszcza kolega z zespołu. Mój start, pierwsze trzy zakręty, były bardzo dobre, a potem mój samochód został wyrzucony w powietrze. Był zbyt zniszczony, w przeciwnym razie chciałbym kontynuować jazdę - powiedział Mick Schumacher cytowany przez "Bild".

F1: Grand Prix Francji. Williams wycisnął maksimum z samochodów. Zespół zadowolony z kwalifikacji

Wypadek zmusił do wycofania się z wyścigu również Seana Galalela, którego samochód był jeszcze bardziej zniszczony. Po tym wypadku przerwa w wyścigu trwała kilkanaście minut. Służy porządkowe miały sporo pracy w posprzątaniu toru.

Mick Schumacher obiecująco rozpoczął sezon Formuły 2. Punktował w dwóch wyścigach w Bahrajnie. W kolejnych siedmiu zawodach punkty zdobył tylko raz - w Azerbejdżanie. Łącznie zdobył 14 punktów, co daje mu 15 miejsce.

F1: Grand Prix Francji. Kara dla George'a Russella. Williams naprawił samochód Brytyjczyka