Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Kary dla kierowców? Gorąco w Katarze

Max Verstappen, Valtteri Bottas i Carlos Sainz są zagrożeni karami przed GP Kataru. Kierowcy mieli naruszyć przepisy dotyczące żółtych flag. Przed sędziami tłumaczyć się będą w niedzielny poranek.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Max Verstappen Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Max Verstappen
Lewis Hamilton wygrał kwalifikacje Formuły 1 do GP Kataru i ruszy do niedzielnego wyścigu z pole position. Jednak nie jest jasne, kto ustawi się za Brytyjczykiem na kolejnych polach startowych. To konsekwencja wydarzeń, które miały miejsce pod koniec Q3, gdy  Pierre Gasly złapał "kapcia" i przemieszczał się wolno po torze.

Do zdarzenia doszło w momencie, gdy tylko Lewis Hamilton i Yuki Tsunoda zdołali pokonać swoje okrążenia. Sędziowie wywiesili żółte flagi, które zobowiązywały kolejnych kierowców do zmniejszenia prędkości i zachowania szczególnej ostrożności.

Max Verstappen, Valtteri Bottas i Carlos Sainz mieli zignorować żółte flagi, dlatego zostali wezwani do pokoju sędziowskiego na niedzielny poranek. W większych tarapatach znajduje się aktualny lider F1, który miał zignorować podwójne żółte flagi, które wymuszają na kierowcach drastyczniejsze zmniejszenie prędkości.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ronaldo i jego stara miłość

Czy Verstappen otrzyma karę i tym samym skomplikuje sobie walkę o tytuł mistrza świata F1? To nie jest przesądzone. Nagrania z momentu zajścia pokazują, że na kierownicy w bolidzie Red Bull Racing nie wyświetliła się żółta flaga ostrzegająca kierowcę. Ponadto, gdy Holender przejeżdżał przez felerną sekcję toru, część flag świeciła na zielono.

Kolejni kierowcy, w tym chociażby Sebastian Vettel, porzucili już swoje szybkie okrążenia z powodu żółtych flag i nie poprawili czasów. - Nie wiem, czy to były pojedyncze żółte flagi, czy podwójne, ale jeśli na torze stoi bolid, to powinny być podwójne. To oznacza "przerwij okrążenie". Dlatego to zrobiłem, ale może jako jedyny - komentował później w Sky Sports kierowca Aston Martina.

To właśnie Vettel, na początku sezonu 2021, otrzymał karę przesunięcia o pięć pozycji na starcie do GP Bahrajnu za to, że nie zwolnił podczas podwójnych żółtych flag.

Czytaj także:
Lewis Hamilton rzuca oskarżeniami. "Nie ma jasności"
Red Bull o zachowaniu Mercedesa: Bezsensowne i głupie

Kto zostanie w tym roku mistrzem świata F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (16)
  • jokee Zgłoś komentarz
    Oliwa sprawiedliwa. Pupilek sędziów Max już ostatnio powinien dostać karę.
    • DragonEnterQt Zgłoś komentarz
      @One_Shoot: rozumiem że nie wyspany jesteś mięgwo po całonocnym oglądaniu ge'jows*kich po*rnoli i chla"niu piwska?
      • Waldek26 Zgłoś komentarz
        Sa kary Pabie Kuczera. Czas na artyklul: "Hamilton wygra przy zielonym stoliku?" Koniecznie ze znakiem zapytania.
        • Waldek26 Zgłoś komentarz
          Panie redaktorze pobudka. Kary sa
          • Dux Zgłoś komentarz
            ESPN podało: Verstappen kara przesunięcia o pięć miejsc. Sainz i Bottasa o trzy miejsca.
            • DragonEnterQt Zgłoś komentarz
              Pieski pokroju one_shit szczekają, a karawana jedzie dalej :)
              • One_Shoot Zgłoś komentarz
                No przecież jak Verstappen powiedział. Każdy jeździ inaczej , więc jak mniemam Max po prostu nie stosuje się do żółtych flag od momentu ich wywieszenia tylko po ukończeniu sektora .
                • DragonEnterQt Zgłoś komentarz
                  @One_Shoot: jak tam pisowcu? Popuszczasz bo twój pupil, któremu liżesz nie jest liderem mistrzostw? Przyzwyczajaj się.
                  • caido Zgłoś komentarz
                    Spokojnie. Karę dostanie Bottas, a Verstappenowi powiedzą, że jak jeszcze raz tak zrobi, to też go tak ukarzą.
                    • One_Shoot Zgłoś komentarz
                      Przecież to szczurek z RBR nic mu nie zrobią to chyba jasne . U niego na kierownicy się nie świeciły, u innych tak ale u niego akurat nie .
                      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
                      ×
                      Sport na ×