Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Afryka daje "zielone światło". Radość w Rosji

ANOCA opowiedziała się za udziałem rosyjskich i białoruskich sportowców we wszystkich międzynarodowych zawodach. Wcześniej na "tak" była Azja.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
logo rosyjskiego komitetu olimpijskiego PAP / Brendan Moran/Sportsfile / Na zdjęciu: logo rosyjskiego komitetu olimpijskiego
Stowarzyszenie Narodowych Komitetów Olimpijskich Afryki (ANOCA) poszło za głosem swojego azjatyckiego odpowiednika, dając w sobotę (4 marca) zielone światło rosyjskim i białoruskim sportowcom na udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu 2024 (impreza odbędzie się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia 2024 r.) - poinformowała agencja AFP.

W styczniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) ogłosił, że będzie szukać rozwiązań, dzięki którym Rosjanie i Białorusini, pomimo prowadzenia przez reżim Putina bestialskiej wojny w Ukrainie, mogliby wystąpić w Paryżu pod neutralną flagą i po spełnieniu odpowiednich warunków.

Teraz do Azji, która poparła już ten pomysł, dołączyła Afryka. "Członkowie jednogłośnie opowiedzieli się za udziałem rosyjskich i białoruskich sportowców we wszystkich międzynarodowych zawodach" - napisano w oświadczeniu ANOCA.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Anita Włodarczyk i piłka nożna? No, no - zdziwicie się!

Rosyjskie media z entuzjazmem przyjęły tę decyzję. "Afryka jednogłośnie poparła start Rosjan w igrzyskach olimpijskich i we wszystkich zawodach na całym świecie" - komentuje serwis sport-express.ru.

20 lutego 34 państwa świata - w tym m.in. Polska, USA, Wielka Brytania i Japonia- oficjalnie sprzeciwiły się Rosji i MKOl ws. planowanego dopuszczenia reprezentantów państwa-agresora do udziału w IO Paryż 2024 pod neutralną flagą (więcej TUTAJ).

Zobacz:
Są naciski ws. Rosji. Słowa Igi Świątek wybrzmiały mocno [OPINIA]
Polska i sześć innych krajów mówi: "nie" dla Rosji i Białorusi

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×