Już dwucyfrowa liczba. Niemcy chcą pokrzyżować plany Polsce

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Andrzej Duda
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Andrzej Duda
zdjęcie autora artykułu

Prezydent Andrzej Duda obiecał Polsce igrzyska olimpijskie w 2036 roku, tymczasem stale rośnie liczba chętnych na tą imprezę. Właśnie ujawnił się kolejny, a szef MKOl Thomas Bach przyznał, że łącznie o tą imprezę chce walczyć kilkanaście państw.

W tym artykule dowiesz się o:

- Mogę ogłosić, że rozpoczynamy starania o organizację letnich igrzysk olimpijskich w Polsce w 2036 roku - mówił pod koniec września prezydent RP Andrzej Duda.

- Obiecuję, że w najbliższych dwóch latach zrobię wszystko, by sprawić, że ta impreza zostanie przyznana właśnie nam - dodał. Prezes PKOl Radosław Piesiewicz dołożył nawet, że Polacy zdobędą wtedy 36 medali.

Więcej o tym pisaliśmy tutaj -->> Polska powalczy o igrzyska. "Mamy bardzo duże szanse"

ZOBACZ WIDEO: Komedia na meczu polskiej ligi. Nagranie już krąży po sieci

Okazuje się jednak, że łatwo nie będzie, bo stale rośnie liczba chętnych na organizację igrzysk olimpijskich w 2036 roku. Osiągnęła ona już dwucyfrową liczbę i... stale rośnie. Do Polski, ale też m.in. Turcji, Indii, Meksyku czy Kanady dołączyły teraz Niemcy.

- Zdecydowanie popieramy ten pomysł i uważamy, że plan narodowej kandydatury jest genialny - powiedział burmistrz Berlina Kai Wegner cytowany przez Polską Agencję Prasową. Według niego miasto jest gotowe na takie wyzwanie.

To właśnie stolica Niemiec miałaby ugościć najlepszych sportowców świata walczących o olimpijskie medale. Gdyby Berlin faktycznie wygrał rywalizację, to igrzyska wróciłyby do tego miasta po dokładnie stu latach przerwy.

Dodajmy, że w 2024 roku igrzyska olimpijskie odbędą się w Paryżu (Francja). Cztery lata później w Los Angeles (USA), a w 2032 roku gospodarzem będzie Brisbane (Australia).

Zobacz także: Koledzy z policji sprawdzili ją w sieci. Usłyszała pytanie Adam Kszczot upadł, pomogli mu obcy ludzie. "To jest piękne"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy organizacja IO w Polsce to dobry pomysł?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (4)
avatar
elek8
14.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
PO co nam igrzyska jak mogą być w berlinie  
avatar
Dardemon
14.11.2023
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Wszystko Polsce zabierająi CPK i Elektrownie i walutę zabiorą naszą i nawet w sporcie mamy nic nie mieć...Tak sobie zrobiliście Polskę Niemiecką.  
avatar
vit
13.11.2023
Zgłoś do moderacji
4
1
Odpowiedz
Niech te wszystkie skorumpowane dziady zrobią w swoich ogródkach. Żadnej zgody na topienie publicznych pieniędzy w tej skompromitowanej zabawie!