Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Marek Bobakowski: olimpijczycy mają dość zabawy w ciuciubabkę (komentarz)

Sportowcom z całego świata puszczają nerwy. Wcale im się nie dziwię. Do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Tokio zostało niewiele ponad cztery miesiące, a epidemia koronawirusa zbombardowała ich przygotowania. Na dodatek MKOl udaje... Greka.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Anita Włodarczyk w Memoriale Janusza Kusocińskiego Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk w Memoriale Janusza Kusocińskiego

Anita Włodarczyk mówi jasno (TUTAJ więcej szczegółów>>): - Młotem w domu rzucać nie mogę (...) Siedzę na bombie, która nie wiadomo kiedy wybuchnie (...) Nie rozumiem dlaczego MKOl przeciąga decyzję o przełożeniu igrzysk olimpijskich w Tokio.

Wtórują jej inni sportowcy, m.in. była siatkarka, Dorota Świeniewicz . - Uważam, że dla dobra nie tylko sportowców czy kibiców, ale całego świata igrzyska powinny być przełożone w czasie - mówi.

Dużo ostrzejsza w swoich wypowiedziach jest Lily Partridge. Na komunikat Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który podtrzymuje, że IO uda się rozegrać na przełomie lipca i sierpnia 2020 zareagowała: - ciekawe na jakiej planecie. I dodała już w zdecydowanie mniej humorystycznym tonie: - Ponad 43 proc. zawodników jeszcze nie uzyskało kwalifikacji, wszystkie wydarzenia są anulowane lub przełożone. Ludzie umierają.

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Ciężka sytuacja klubów sportowych. "Ratunkiem może być wprowadzenie odpowiednich przepisów"

Sportowcy, a wśród nich olimpijczycy, mają dość zabawy w ciuciubabkę. Ich bunt wywołuje zachowanie MKOl. Co prawda piłkarska UEFA również zwlekała z decyzją o odłożeniu w terminie Euro 2020, ale w końcu uznała, że epidemia koronawirusa i walka z nią jest ważniejsza niż turniej piłkarski. Nawet ten jeden z dwóch najważniejszych na świecie. MKOl zwleka nadal.

Po co? Patrząc na rozwój epidemii na świecie, na trwającą już trzy miesiące walkę z wirusem, można śmiało przewidzieć, że nie uda się go całkowicie pokonać do lipca. A nawet gdyby się udało, to i tak nic z tego. Przecież nie przeprowadzono jeszcze bardzo wielu zawodów kwalifikacyjnych. 

Fachowcy twierdzą, że tak naprawdę wirus musiałby zostać pokonany do końca kwietnia, aby w maju i na początku czerwca dokończyć kwalifikacje i 24 lipca zapalić znicz olimpijski. MKOl naprawdę wierzy w taki cud? Nie, udaje... Greka.

Kilka dni temu uśmiechnięty od ucha do ucha Thomas Bach - szef MKOl-u - zachęcał sportowców, aby przygotowywali się do igrzysk. W podobnym tonie brzmi również najnowszy komunikat. Możemy w nim wyczytać: "zawodnicy, w miarę możliwości kontynuujcie swoje przygotowania".

Kiedy rozmawiałem (TUTAJ znajdziesz więcej >>) z dyrektorem sportowym PZLA, Krzysztofem Kęckim, usłyszałem m.in. o tym, że aktualnie można śmiało ogłosić zakończenie przygotowań lekkoatletów do Tokio. Jedni przechodzą kwarantannę, innym zamknięto obiekty sportowe przed nosem, a pozostali biegają po lesie, bo nic innego im nie pozostało.

Rozumiesz Czytelniku, skąd upór MKOl-u w udawaniu, że w sumie nic się nie dzieje, a igrzyska odbędą się w lipcu? Nie? No właśnie. Przecież jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze.

- MKOl kolejny raz nie zastanawia się nad sportowcami. Stara się tylko zadowolić sponsorów i napchać swoje kieszenie - grzmi brytyjska maratonka.

I znów kasa jest ważniejsza od ludzi. Smutne, ale prawdziwe.

Grupy Euro 2020:

Grupa A (Rzym/Baku): Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria
Grupa B (Kopenhaga/Petersburg): Dania, Finlandia, Belgia, Rosja
Grupa C (Amsterdam/Bukareszt): Holandia, Ukraina, Austria, Macedonia Północna
Grupa D (Londyn/Glasgow): Anglia, Chorwacja, Szkocja, Czechy
Grupa E (Bilbao/Dublin): Hiszpania, Szwecja, POLSKA, Słowacja
Grupa F (Monachium/Budapeszt): Węgry, Portugalia, Francja, Niemcy

Terminarz meczów Polaków:

14 czerwca: Polska - Słowacja (Dublin, godz. 18)
19 czerwca: Hiszpania - Polska (Bilbao, godz. 21)
23 czerwca: Szwecja - Polska (Dublin, godz. 18)

Czy MKOl powinien ogłosić przeniesienie igrzysk na inny termin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14)
 • Tadeusz Podgórecki Zgłoś komentarz
  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  • JanWar Zgłoś komentarz
   A może tak sportowe trutnie weźmiecie się za prawdziwą pracę, udajecie Greka i żyjecie tylko na garnku innych a jak zarabiać to tylko miliony. Banda bezużytecznych trutni. Do roboty
   Czytaj całość
   lewusy !!!
   • PawelGawor Zgłoś komentarz
    Chciałbym przedstawić Wam projekt, dzięki któremu odmienisz swoje życie. Wszystko zaczyna się na stronie >> DUZAKASA.ONLINE << Zastanawiasz się jak działa ten projekt?
    Czytaj całość
    Inwestujemy na sprawdzonej platformie tradingowej, każdy kto się zapisze dostaje przydzielonego dla siebie opiekuna, który pomaga przez cały czas w decyzjach inwestycyjnych. Dostajesz dokładne instrukcje na jakich parach i jak zagra, ryzyko strat jest znikome. Nic prostszego. Mój wynik przy inwestycji 250$ wyniósł ponad 6000zł w przeciągu niecałych 30 dni!
    • FanSport2 Zgłoś komentarz
     Kochani sportowcy, kochamy was! Ale jeżeli w Tokio, bo tak jest wszystko przebiega ok, normalne życie! To dlaczego odwoływać IO? Wasze przygotowania są trudniejsze, ale dla wszystkich
     Czytaj całość
     sportowców na świecie, może będziecie gorzej przygotowani, ale wszyscy. Dla nas życie też nie jest normalne, wszyscy teraz cierpimy ograniczenia.
     • Bog Honor Ojczyzna Zgłoś komentarz
      Ale jaja, z powodu epidemii, której nigdzie nie ma, bo liczba chorych i zmarłych poniżej średnich cały świat staje na głowie.
      • 19Z46 Zgłoś komentarz
       Są teraz ważniejsze sprawy jak te IO.....teraz jest walka z wirusem.....co za problem decyzję można podjąć w ciągu 5 minut odwołać IO i koniec i nie przekładać za rok tylko
       Czytaj całość
       całkowicie odwołać
       • Krysia Lobaczewski Zgłoś komentarz
        Z tego wynika że nic nie jest pewne na tym świecie! Może w końcu zwolnić to tempo, zacząć wolniej żyć, i mniej obciążać swoim egoizmem matkę naturę!
        • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
         Było już pokolenie polskich sportowców, którym odebrano możliwość startu w Igrzyskach Olimpijskich (Los Angeles’84) ale wtedy powód był inny – POLITYCZNY. Wówczas wszystkie
         Czytaj całość
         "demoludy" z polecenia ZSRR zbojkotowały udział w Igrzyskach. Część z tych którzy stracili wtedy szansę startu, ci najwybitniejsi, może pochwalić się w swym życiorysie udziałem w Igrzyskach w Moskwie’80 czy Seulu’88. Ale ci, dla których wyjazd do Los Angeles był jedyną okazją zostania olimpijczykiem, żyją z tą traumą do dzisiaj.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×