Pekin 2022. Braterskie podium w biathlonie. Grzegorz Guzik poprawił wynik z Pjongczangu

Bracia Johannes i Tarjei Boe na podium biathlonowej rywalizacji w sprincie. Norwegów rozdzielił Quentin Fillon Maillet. O 11. pozycji swój wynik z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu poprawił Grzegorz Guzik.


Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Johannes Thingnes Boe PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Johannes Thingnes Boe
Na liście startowej biathlonowego sprintu znalazło się 94 zawodników. Do obrony mistrzowskiego tytułu nie przystąpił Arnd Peiffer - Niemiec zakończył bowiem przed rokiem swoją bogatą karierę.

Rywalizacja toczyła się na dystansie 10 km, w trakcie których zawodnicy mieli do zaliczenia dwa strzelania - jedno w pozycji leżącej, drugie stojącej. Każde pudło oznaczało konieczność przebiegnięcia karnej rundy o długości 150 metrów.

Na pewne prowadzenie szybko wyszedł Johannes Boe. Norweg spudłował tylko raz, ale zaliczył bardzo dobry bieg. Kolejni zawodnicy nie byli w stanie się do niego zbliżyć. Norweg wywalczył swoje drugie złoto w Pekinie. Wcześniej był najlepszy w sztafecie mieszanej. Ponadto zajął jeszcze trzecie miejsce w biegu na 20 km.

ZOBACZ WIDEO: Dawid Kubacki pomógł polskiej olimpijce. "Wszyscy się śmiali"

Na podium stanęli jeszcze Quentin Fillon Maillet oraz starszy brat zwycięzcy - Tarjei Boe. O czołową trójkę otarł się Maksim Cwietkow. Zawodnik Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego przegrał z Tarjei Boe o zaledwie 1,7 s.

Do rywalizacji przystąpił jeden reprezentant Polski. Grzegorz Guzik na pierwszym strzelaniu był bezbłędny, na drugim natomiast zaliczył jedno pudło. Do triumfatora stracił nieco ponad dwie i pół minuty. Dało mu to 48. miejsce. Tym samym poprawił aż o 11 lokat wynik z Pjongczangu.

Biathlon, wyniki sprintu mężczyzn:

Miejsce Zawodnik Kraj Strzelnica Czas
1. Johannes Thingnes Boe Norwegia 1 (0+1) 24:00.4 min.
2. Quentin Fillon Maillet Francja 1 (1+0) +25.5 s
3. Tarjei Boe Norwegia 1 (0+1) +38.9 s
4. Maksim Cwietkow ROC 0 (0+0) +40.6 s
5. Sebastian Samuelsson Szwecja 1 (1+0) +52.0 s
6. Martin Ponsiluoma Szwecja 2 (0+2) +53.7 s
48. Grzegorz Guzik Polska 1 (0+1) +2:35.8 min.

Czytaj także:
Szczere wyznanie Polki. "Chciałabym zapaść się pod ziemię"
Cały świat widział, co Ukrainiec pokazał do kamer. Jest decyzja MKOl!

Jak ocenisz wynik Grzegorza Guzika?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×