Tak Polacy wywalczyli pierwszy medal. Setne sekundy od srebra (wideo)

Aleksander Kitewski i Norman Zezula cieszyli się w czwartek z medalu podczas igrzysk europejskich rozgrywanych w Krakowie. Niewiele zabrakło, a Biało-Czerwoni wywalczyliby krążek z lepszego kruszcu.

RS
Aleksander Kitewski i Norman Zezula wywalczyli brąz Twitter / sport_tvppl / Na zdjęciu: Aleksander Kitewski i Norman Zezula wywalczyli brąz
Finał w kajakarstwie w konkurencji C2 na 500 metrów trzymał w napięciu do samego końca. Po złoto sięgnęli Włosi Gabriele Casadei i Carlo Tacchini, a za ich plecami rozegrała się walka o srebro.

Finisz wyścigu był bardzo interesujący. Ostatecznie Aleksander Kitewski i Norman Zezula wywalczyli brązowe medale, ponieważ nieznacznie wyprzedzili ich Hiszpanie Cayetano Garcia i Pablo Martinez (zobacz wideo poniżej).

Polacy osiągnęli czas 1:40.553. Hiszpanie przekroczyli metę z wynikiem 1:40.513. Biało-Czerwoni przegrali więc walkę o srebro o zaledwie 0,04 sekundy!