Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Uwiecznił dramatyczny wypadek w Katowicach. Prestiżowa nagroda dla Polaka

Zdjęcie Andrzeja Grygiela z wypadku Fabio Jakobsena podczas finiszu Tour de Pologne w Katowicach mrozi krew w żyłach. Dzięki tej fotografii Polak został triumfatorem konkursu Światowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej - AIPS Sports Award 2020.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
wypadek Fabio Jakobsena podczas Tour de Pologne 2020 PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: wypadek Fabio Jakobsena podczas Tour de Pologne 2020

Andrzej Grygiel jest fotoreporterem Polskiej Agencji Prasowej z Katowic. Podczas zeszłorocznego Tour de Pologne pracował na finiszu pierwszego etapu, gdzie zawodnicy walczyli o wygraną w okolicy Spodka. I właśnie tam Grygiel zrobił zdjęcie koszmarnego wypadku, w którym udział brali Fabio Jakobsen i Dylan Groenewegen.

Jury organizowanego przez Światowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej konkursu AIPS Sports Award 2020 nie miało wątpliwości. Zdjęcie polskiego fotografa zostało wybrane najlepszym spośród wszystkich nadesłanych prac.

- Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy. To dobra wiadomość. Bardzo dziękuję wszystkim jurorom za wybranie mojego zdjęcia i gratuluję wszystkim finalistom - powiedział Grygiel po otrzymaniu informacji o wygranej w prestiżowym konkursie.

ZOBACZ WIDEO: Marcin Gortat wskazał kolejnego Polaka w NBA? "Nie będzie miał łatwo. Dużo się jeszcze może zmienić"

- Wybrałem się na ten wyścig, aby z kolegami utrwalić interesującą jak zwykle rywalizację na ostatnich metrach, a sfotografowałem dramat - dodał Grygiel w rozmowie z PAP. Nagrodzony fotoreporter ma nadzieję, że jego zdjęcie będzie ostrzeżeniem dla sportowców przed dążeniem do wygranej za wszelką cenę.

Do poważnego w skutkach wypadku doszło 5 sierpnia zeszłego roku podczas finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne w Katowicach. Groenewegen zepchnął na barierkę rozpędzonego Jakobsena, a ten zaliczył koszmarny upadek. Jego stan lekarze określali jako krytyczny. 

Holender został odwieziony do szpitala w Sosnowcu, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Jakobsen musiał przejść operację, a z biegiem czasu napływały coraz bardziej optymistyczne wieści na temat holenderskiego kolarza. Ostatecznie opuścił szpital i leczenie kontynuował w ojczyźnie.


Czytaj także:
Jak on był w stanie jechać?! Kwiatkowski poznał szokującą diagnozę
Czterdziestolatek. 10 lat później. "On jest uzależniony, przez całe życie będzie to robił"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×