Jak oni to zrobili? Nieprawdopodobny powrót w Suzuki I lidze

Nieprawdopodobny mecz zakończył 8. kolejkę Suzuki I ligi. KKS Polonia Warszawa była blisko sprawienia dużej niespodzianki. Finiszowała jednak fatalnie, a HydroTruck Radom wykorzystał to i wygrał po dogrywce 79:72.

Patryk Neumann
Robert Witka WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Robert Witka
KKS Polonia Warszawa po rozegraniu innych meczów 8. kolejki spadła nawet na ostatnie miejsce w tabeli. Beniaminek, który odniósł tylko jedno zwycięstwo podejmował ostatni niepokonany zespół w Suzuki I lidze. HydroTruck w nieprawdopodobnych okolicznościach wygrał po raz ósmy w sezonie i awansował na szczyt tabeli.

Gospodarze świetnie zaczęli i prowadzili 21:11. W drugiej kwarcie dopadł ich pierwszy kryzys. Przez sześć minut zdobyli dwa punkty, a nieskuteczny rywal (6/31 z gry w pierwszej połowie) odrobił wszystkie straty. Jeszcze przed przerwą KKS Polonia odzyskała 10-punktową przewagę.

HydroTruck naciskał, ale po kolejnej serii znalazł się w fatalnej sytuacji, bo po trafieniach Marcina Wieluńskiego i "trójce" Marcina Dutkiewicza przegrywał 58:69. Do końca czwartej kwarty pozostały cztery minuty i wtedy wydarzyło się coś niezwykłego. Gospodarze już nie powiększyli swojego dorobku. Do tego stracili 11 punktów, co oznaczało, że do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

Totalna niemoc KKS Polonii trwała łącznie 7,5 minuty. Rzutem wolnym przerwał ją Dutkiewicz, ale goście byli już w komfortowej sytuacji, bo prowadzili 74:70. Chwilę później po punktach Damiana Cechniaka było jeszcze 72:74, ale spotkanie zamknęła "trójka" Kaheema Ransoma i punkty Jakuba Zalewskiego.

Amerykański rozgrywający HydroTrucka został wybrany MVP Suzuki I ligi za wrzesień i październik. W poniedziałek ponownie był kluczową postacią. To on doprowadził do dogrywki, a w całym spotkaniu skompletował double-double - 26 punktów i 11 asyst. Na parkiecie przebywał przez prawie 43 minuty. Pomimo tak pokaźnej zdobyczy jego skuteczność nie była wysoka - 7/20 z gry (1/6 za trzy) i 11/16 z rzutów wolnych. Po drugiej stronie świetny mecz (27 punktów i dziewięć zbiórek) rozegrał Patryk Pełka.

KKS Polonia Warszawa - HydroTruck Radom 72:79 (21:12, 16:16, 16:23, 16:18, d. 3:10)

Polonia: Pełka 27, Dutkiewicz 13, Wieluński 9, Cechniak 8, Kierlewicz 5, Linowski 4, Szymański 4, Piliszczuk 2, Anusewicz 0.

HydroTruck: Ransom 26, Zalewski 13, Jeszke 9, Wall 8, Zegzuła 8, Patoka 6, Formella 5, Sowa 3, Pietras 1, Olender 0.