ENBL. Nie mogli trafić, ale i tak wygrali. Dwie totalnie odmienne twarze Zastalu

Koszykarze Enea Zastalu BC Zielona Góra zadbała o emocje w swoim debiucie w rozgrywkach European North Basketball League. Na finiszu meczu z BC Kalev Cramo Tallin nie byli w stanie trafić, ale finalnie udało się dowieźć wygraną do końca.

Krzysztof Kaczmarczyk
Przemysław Żołnierewicz WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Przemysław Żołnierewicz
Dwie totalnie różne kwarty w drugiej połowie zagrali podopieczni Olivera Vidina. Na szczęście przewagi wystarczyło, żeby móc cieszyć się z wygranej 74:69.

Do historycznej pierwszej wygranej w European North Basketball League poprowadził Enea Zastal BC Aleksandar Zecevic, który rozegrał najlepszy mecz w barwach zielonogórskiego klubu.

26-letni Serb zaliczył 19 punktów wykorzystując 9 z 12 rzutów z gry. Dołożył do tego osiem zbiórek, a z nim na parkiecie Zastal był 17 "oczek" na plusie.

Sukces zielonogórzanie zawdzięczają znakomitej trzeciej kwarcie, w której zdobyli aż 30 punktów tracąc przy tym ledwie dziewięć. Rekordowo ekipa Vidina prowadziła 67:43.

Niestety potem dopadła ją indolencja w ofensywie. Przez prawie dziesięć minut nasza drużyna potrafiła zdobyć zaledwie dwa punkty. Przy stanie 72:67 w końcu trafił jednak Zecevic i wygrana w Tallinie stała się faktem.

Było to drugie spotkanie w ENBL w tym sezonie. Pierwszy mecz wygrał inny polski klub - Polski Cukier Start Lublin. Łącznie do rozgrywek zgłosiło się pięciu przedstawicieli Energa Basket Ligi, a pierwszą, historyczną edycję wygrał Anwil Włocławek.

BC Kalev Cramo Tallin - Enea Zastal BC Zielona Góra 69:74 (24:25, 14:15, 9:30, 22:4)

Punkty dla Zastalu: Aleksandar Zecevic 19, Alen Hadzibegović 15, Bryce Alford 8, Jan Wójcik 8, Sebastian Kowalczyk 7, Przemysław Żołnierewicz 6, Szymon Wójcik 5, Dusan Kutlesić 4, Kareem Bretwon 2, Radosław Trubacz 0.