O tych rzutach wolnych Polaka w NBA mówią wszyscy. "Lepsze to, niż walczyć z lewą ręką"

San Antonio Spurs pokonali w poniedziałek Houston Rockets 124:105, a bardzo dobry występ zaliczył debiutujący w NBA Polak, Jeremy Sochan. 19-latek zaskoczył też techniką wykonywania rzutów wolnych.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Manuel Velasquez / Na zdjęciu: Jeremy Sochan
O sposobie, w jaki rzuty wolne wykonywał w poniedziałek Jeremy Sochan, mówi cały koszykarski świat zainteresowany NBA. (Pisaliśmy o tym TU). Polak, który od początku sezonu ma z tym elementem spore problemy, zmienił technikę.

19-latek wykonywał rzuty wolne... jedną ręką. Pierwsza próba okazała się niecelna, ale drugą już trafił.

Zobaczymy czy Sochan będzie kontynuował oddawanie rzutów wolnych w ten sposób i czy to mu pomoże.

- To w porządku. Rzut jedną ręką jest lepszy, niż kiedy walczysz z lewą ręką. Widzieliśmy i słyszeliśmy to od wielu zawodników, którzy kształtują jeszcze swój rzut, że spory problem sprawiała im lewa ręka, jej właściwe ułożenie, dlatego sama prawa ręka układa się bardzo dobrze - skomentował tę sytuację w trakcie meczu komentujący mecze Spurs Sean Elliott.

Absolwent uczelni Baylor trafia w tym sezonie tylko 17,4-proc. rzutów za trzy oraz 45,8-proc. rzutów wolnych. Jest świetnym obrońcą, dobrze czyta grę, ale gorzej idzie mu w ofensywie.

Warto dodać, że Sochan w poniedziałek spędził na parkiecie 23 minuty, a w tym czasie zdobył 12 punktów, siedem zbiórek oraz dwie asysty, popełnił też dwie straty i cztery faule. San Antonio Spurs pokonali Houston Rockets 124:105, odnosząc 10. zwycięstwo w kampanii 2022/2023.

- Jeremy jest coraz bardziej pewny siebie na boisku, to widać z każdym meczem - przyznał po meczu w rozmowie z mediami Doug McDermott, skrzydłowy Spurs.

Jeremy Sochan w 23 meczach zdobywał dotychczas średnio 7,3 punktu, 4,0 zbiórki i 2,2 asysty, grając średnio 24 minuty.