Luka Doncić wrócił do Madrytu. Grał tylko 5 minut

Dallas Mavericks w ramach meczu przedsezonowego odwiedzili Europę. - Czekałem na ten mecz całe lato - mówił Luka Doncić, lider klubu z Teksasu. Ale jego występ trwał bardzo krótko.

Patryk Pankowiak
Luka Doncić (z lewej) PAP/EPA / EPA/Juan Carlos Hidalgo / Na zdjęciu: Luka Doncić (z lewej)
Dallas Mavericks nie chcieli ryzykować i jeszcze przed rozpoczęciem meczu z Realem Madryt ogłosili, że Luka Doncić spędzi na parkiecie nie więcej, niż pięć minut.

Chodziło o zdrowie Słoweńca, a konkretnie problemy z łydką. Klub z Teksasu postanowił dmuchać na zimne. Wyłączony z gry był ponadto Kyrie Irving.

- Czekałem na ten mecz całe lato. Poza tym, że nie mogłem grać dłużej, wszystko było wyjątkowe. Cały dzień był wyjątkowy - mówił w rozmowie z mediami Doncić.

Słoweniec zdążył rzucić dziewięć punktów, trafiając trzy na pięć oddanych rzutów za trzy. Klub NBA przegrał jednak z mistrzami Euroligi 123:127.

Real wygrał czwartą kwartę 37:24, odwracając losy meczu. Facundo Campazzo zapisał przy swoim nazwisku 20 punktów, sześć zbiórek i osiem asyst, a po 19 oczek dodali Vincent Poirier oraz Sergio Llull.

- Powrót do tego miejsca wiąże się z wieloma wspomnieniami. Wieloma pięknymi wspomnieniami. I jestem szczęśliwy, że mogłem tu wrócić - dodawał Doncić, wychowanek hiszpańskiego klubu. Grał tam w latach 2015-2018, zdobywając mistrzostwo Euroligi i trzykrotnie wygrywając ligę ACB.