Sokół jeszcze walczy! Arcyważne zwycięstwo u siebie

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Drużyna Marka Łukomskiego wciąż jest w grze o utrzymanie! Wszystko dzięki czwartkowemu zwycięstwu nad Arriva Polskim Cukrem Toruń.

Patryk Pankowiak
Tyler Cheese PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: Tyler Cheese
Pasmo dziesięciu porażek przerwane! Sokół odniósł pierwsze zwycięstwo w 2024 roku (ostatni triumf 22 grudnia 2023 roku) i choć wciąż jest ostatni Orlen Basket Lidze, częściowo odrobił straty do Enea Stelmet Zastalu Zielona Góra oraz drużyn Tauron GTK Gliwice i Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Drużyna Marka Łukomskiego po słabej pierwszej kwarcie (16:23), podniosła się w drugiej odsłonie, wygrywając ten fragment 26:13 i przejmując kontrolę nad meczem.

Gospodarze wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do końcowej syreny. Sokół przez większość czwartej kwarty miał blisko 10 punktów zaliczki i trzymał torunian na dystans, wygrywając ostatecznie 93:87. Zadbał o to m.in. Tyler Cheese, autor 34 oczek.

Co ciekawe, w zespole z Łańcuta w czwartek punktowało tylko pięciu zawodników! Terrell Gomez dorzucił 25 oczek, a Ikechukwu Nwamu miał 21 punktów.

Goście nie potrafili zatrzymać liderów rywali. Arik Smith zdobył 18 punktów i miał siedem asyst, ale to nie wystarczyło. James Washington dorzucił 14 oczek, a Mate Vucić miał double-double (16 punktów, 10 zbiórek).

Sokół wciąż ma o jedno zwycięstwo mniej niż Zastal i o dwa mniej niż GTK oraz Arka.

Dla walczącego o fazę play-off Polskiego Cukru ta porażka może mieć bardzo duże znaczenie. Torunianie legitymują się aktualnie bilansem 12-13.

Wynik:

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Arriva Polski Cukier Toruń 93:87 (16:23, 26:13, 26:20, 25:31)

Muszynianka Domelo Sokół: Tyler Cheese 34, Terrell Gomez 25, Ikechukwu Nwamu 21, Adam Kemp 7, Michał Kroczak 6, Filip Struski 0, Marcin Nowakowski 0.

Arriva Polski Cukier: Arik Smith 18, Mate Vucić 16, james Washington 14, Wiktor Tomaszewski 13, Aljaz Kunc 9, Trey Diggs 8, Aaron Cel 8, Bartosz Diduszko 1, Paweł Sowiński 0.