Meczycho w Gdyni. Arka pokonała wicemistrza!

WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski

Działo się! AMW Arka Gdynia sprawiła w niedzielę swoim kibicom miłą niespodziankę. Drużyna Artura Gronka po zaciętym, trzymającym w napięciu spotkaniu pokonała Kinga Szczecin 83:79.

Bardzo pechowo rozpoczął się niedzielny mecz dla wicemistrzów Polski. Szybko, bo po niespełna dwóch minutach parkiet zmuszony był opuścić jeden z liderów Kinga, James Woodard. Amerykanin uskarżał się na problemy z pachwiną.

Wykluczony z gry ponadto jest kontuzjowany Przemysław Żołnierewicz. King mimo wszystko prowadził po trzech kwartach 61:59, a na niewiele ponad trzy minuty przed końcem spotkania obydwie ekipy dzielił tylko punkt (70:69). Finisz należał jednak do zdeterminowanej AMW Arki.

Szalenie istotny rzut za trzy trafił Jabril Durham, wyprowadzając gdynian na prowadzenie 73:69. Skutecznie rzuty wolne wykonywali później Łukasz Kolenda i Jakub Garbacz, a zespół z Trójmiasta ostatecznie triumfował na własnym parkiecie 83:79, sprawiając swoją kibicom miłą niespodziankę.

Świetnie dysponowany był Stefan Djordjević, zdobywca 23 punktów. Miał 100-proc. w rzutach z pola (11/11) i dziewięć zbiórek! Kolenda dodał 20 oczek.

King w całym meczu umieścił w koszu tylko 5 na 17 oddanych prób za trzy. Goście w końcówce odczuli też brak Woodarda. Drużynie ze Szczecina na nic zdało się 16 punktów Aleksandra Dziewczy czy 15 oczek i osiem asyst Andrzeja Mazurczaka.

AMW Arka ma bilans 1-2. King po dwóch zwycięstwach doznał natomiast teraz pierwszej porażki w sezonie.